25.10.2021

У Києві відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла

У парку «Володимирська гірка» відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору.

Як повідомляє пресслужба КМДА, встановлення міні-скульптури – це продовження створення інклюзивного туристичного маршруту, передає Укрінформ.

«Ця скульптура – продовження інклюзивного туристичного маршруту, який ми розпочали минулого року. Вона обладнана табличками з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу особам із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям «побачити руками» сам фонтан. Крім цієї мети, такі об’єкти мають і самостійну туристичну привабливість. Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який, можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відеоформаті жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Читайте також: Реставратори з Польщі оновили туристичний «магніт» на Тернопільщині

Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.

На Володимирській гірці відкрили 3D-мініатюру фонтану Архистратига Михаїла / Фото: Офіційний портал Києва

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що мініскульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. Він зазначив, що такі проєкти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури.

Читайте також: Фонтан на Поштовій оточила Алея поштових марок

Як повідомлялося, торік у столиці на Володимирській гірці відкрили новий фонтан зі скульптурою Архістратига Михаїла, який вважається покровителем Києва.

Фото: КМДА

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-kyiv/3329919-u-kievi-vidkrili-3dminiaturu-fontanu-arhistratiga-mihaila.html

Залишити відповідь