26.09.2021

У Харкові зареєстрували завізний випадок тропічної малярії

У Харкові зареєстровано завізний випадок тропічної малярії – захворіла жінка 1979 року народження, яка повернулася з Нігерії.

Про це повідомляє пресслужба Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, передає Укрінформ.

“24 серпня 2021 року зареєстровано завізний випадок тропічної малярії у мешканки міста Харкова, 1979 року народження, яка 16.08.2021 повернулася до України з Федеративної Республіки Нігерії”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: П’ятеро українських моряків захворіли на малярію, один помер

Зазначається, що під час перебування у вищезазначеній країні жінка малярією не хворіла, проте відмічала покуси комарів. Індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду та під час перебування за кордоном вона не проводила.

Клінічні ознаки, за даними спеціалістів, у жінки з`явились 20 серпня: загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38,5 0С.

Але за медичною допомогою вона звернулася лише 24 серпня.

Читайте також: В ЄС розроблять вакцину від малярії на основі mRNA-технологій

За 2020 рік та поточний період 2021 року в Харківській області зареєстровано 9 завізних випадків малярії, у т.ч. 2 летальні (мешканці м. Харкова, які перебували в країнах Африканського континенту та не проводили індивідуальну хіміопрофілактику).

Як повідомлялося, малярія – інфекційна хвороба, яка найбільш поширена в країнах із тропічним кліматом й протікає із загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів та систем організму.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3305532-u-harkovi-zareestruvali-zaviznij-vipadok-tropicnoi-malarii.html

Залишити відповідь