Пн. Сер 2nd, 2021

У Грузії засудили двох українських яхтсменів – МЗС закликає переглянути рішення

Міністерство закордонних справ


фото – з відкритих джерел

Грузинському дипломату “було висловлено розчарування” рішенням Батумського міського суду

Міністерство закордонних справ розчароване рішенням Батумського міського суду Грузії щодо позбавлення волі строком на чотири роки українців Юрія Хомича та Володимира Дьяченка та вимагає його перегляду. Про це йдеться у коментарі речника МЗС України щодо рішення Батумського міського суду.

“14 липня Батумський міський суд в Грузії виніс рішення у справі проти громадян України Юрія Хомича та Володимира Дьяченка, які обвинувачуються у незаконному перетині грузинського державного кордону. Вони нібито скоїли злочин, передбачений Кримінальним кодексом Грузії. Українців було засуджено до 4 років позбавлення волі. У цьому контексті до Міністерства закордонних справ України був викликаний тимчасовий повірений Грузії в Україні”, – зазначили в МЗС.

Речник зауважив, що грузинському дипломату “було висловлено розчарування” рішенням Батумського міського суду, яке українська сторона вважає несправедливим та таким, що не відповідає духу дружби та стратегічного партнерства України та Грузії.

“Не втручаючись у процес судочинства в Грузії, закликаємо грузинську сторону переглянути рішення Батумського міського суду та негайно звільнити громадян України”, – заявили у МЗС.

Водночас речник додав, що МЗС України та посольство України в Грузії й надалі вживатимуть усіх необхідних заходів задля захисту законних прав та інтересів наших громадян, які скористаються своїм правом подати апеляційну скаргу, відповідно до законодавства Грузії.

Новини за темою: Грузія не пустила українських депутатів у якості спостерігачів на парламентські вибори, – Ясько

Раніше повідомлялося, що заступник міністра закордонних справ Василь Боднар провів зустріч з тимчасовим повіреним у справах Грузії в Україні Давідом Бочорішвілі, під час якої вручив йому ноту щодо затримання яхти з українцями на борту у листопаді 2020 року.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/u_hruzii_zasudyly_dvokh_ukrainskykh_iakhtsmeniv__mzs_zaklykaie_perehlianuty_rishennia_1007266

Залишити відповідь