23.10.2021

У Батурині пройшла всеукраїнська патріотична акція, присвячена Левку Лук’яненку

У місті Батурині Чернігівської області пройшла Всеукраїнська національно-патріотична акція імені Левка Лук’яненка “Народжений бути вільним”.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив співзасновник ніжинської громадської організації “Дозір Крук” Максим Вертюк.

“Подібні акції, присвячені Левку Лук’яненку, ми вже двічі проводили в селі Хотів Київської області, де Герой України мешкав до кінця свого життєвого шляху. Та, оскільки він – уродженець Чернігівщини, третю вирішили тут. Виграли конкурс у Міністерстві молоді та спорту України й отримали фінансування. Планували приурочити захід до Дня незалежності України і дня народження Левка Григоровича (24 серпня), та через затримку в процедурних питаннях мусили його перенести”, – розповів активіст.

У Батурині пройшла Всеукраїнська національно-патріотична акція ім. Левка Лук’яненка / Фото надані ГО “Дозір “Крук”

За словами Вертюка, акція проходила з 23 по 26 вересня й зібрала понад 140 учасників і гостей із різних областей України – представників патріотичних об’єднань, громадських активістів, учасників АТО/ООС, учнівську молодь, молодих людей з активною життєвою позицією. Вони мали зустрічі з ветеранами українсько-російської війни (зокрема, політв’язнем Миколою Ляховичем), дізнавались більше про борців за незалежність України, переглядали документальний фільм, грали в історичну гру, слухали тематичні лекції та концерти відомих на передовій музикантів і співаків Христини Панасюк та Дениса Степаненка, ходили на екскурсію в Батуринську фортецю.

Читайте також: У Чернігові відкрили музей Левка Лукяненка

Практичні заняття включали отримання знань і навичок з альпінізму, топографії, основ виживання та самозахисту, мінної безпеки, медицини та культури поводження зі зброєю.

Вертюк додав, що співорганізаторами акції, її гостями й помічниками у проведенні заходів були представники Українського інституту національної пам’яті, ГО “Братство АТО“, громадські та політичні діячі.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3322735-u-baturini-projsla-vseukrainska-patrioticna-akcia-prisvacena-levku-lukanenku.html

Залишити відповідь