Чт. Кві 22nd, 2021

Тихановська заявила, що Крим – український, і готова повторити це в Києві

Поділіться записом

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що окупований Росією Крим належить Україні.

Про це вона сказала в інтерв’ю “Європейській правді” у Вільнюсі, передає Укрінформ.

“Крим – український. Коли говориш невизначено – це не означає, що ти помиляєшся, ти просто говориш дипломатичною мовою. Зараз я чітко сказала, відповіла на запитання”, – сказала Тихановська.

За її словами, вона готова повторити свою позицію у Києві і чекає запрошення на візит від українського уряду.

“Ми хочемо переконати офіційну Україну… Не те щоб переконати – хочемо розповісти нашу точку зору: щоб режим упав, щоб змусити його розпочати спілкування з білорусами, потрібен максимальний тиск – політичний, економічний. Україна в цьому питанні може зробити дуже багато”, – сказала Тихановська.

Вона також розповіла, якої підтримки чекає від уряду України.

Читайте також: У Білорусі Тихановській «шиють» підготовку теракту

“З боку офіційної України нам хотілося б більше рішучих заяв, більш жорсткої позиції і якоїсь фінансової ізоляції Білорусі, тому що це дуже важлива точка тиску на режим”, – зазначила Тихановська.

Раніше в коментарі Укрінформу Тихановська заявляла, що дотримується позиції, що відповідно до норм міжнародного права Крим належить Україні.

Як повідомлялося, після президентських виборів у серпні 2020 року Світлана Тихановська була змушена виїхати з Білорусі та отримати притулок у Литві. У Білорусі проти неї порушено кримінальні справи за нібито заклики до повалення конституційного ладу, створення екстремістського формування і керівництво ним.

У Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко.

Режим застосовує проти демонстрантів жорсткі репресії і масово заарештовує їх.

Легітимність режиму Лукашенка не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3219718-tihanovska-zaavila-so-krim-ukrainskij-i-gotova-povtoriti-ce-v-kievi.html

Залишити відповідь