Ср. Сер 5th, 2020

Силове крило релігійних громад РПЦ в Україні контролюють спецслужби РФ – розвідка

Поділіться записом

Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом Російської православної церкви в Україні, також відомої як Українська православна церква Московського патріархату.

Як повідомляє Укрінформ, про це голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк написав у своїй статті для ZN.UA.

За його словами, йдеться про активізацію діяльності проросійських «козачих» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях.

Голова СЗР констатує, що російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують російське православ’я одночасно і як «жорстку» (інспірація протестних акцій, які можуть легко перерости в показові сутички з правоохоронцями або провокаторами), і як «м’яку» силу (вплив на думку парафіян).

Читайте також: РФ може напасти на Україну, але не восени — голова Служби зовнішньої розвідки

«На цьому напрямку Росія використовує всі наявні технології для протидії процесу становлення Православної церкви України, маніпулюючи почуттями українських вірян і намагаючись всіляко зберегти свій вплив на них», – зазначає автор.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3074241-silove-krilo-religijnih-gromad-rpc-v-ukraini-kontroluut-specsluzbi-rf-rozvidka.html

Залишити відповідь