Пн. Січ 25th, 2021

Світовий банк прогнозує зростання світової економіки за умови вакцинації

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

Однак відновлення, по всій вірогідності, буде млявим

У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови, що застосування вакцин від COVID-19 триватиме в широких масштабах протягом всього майбутнього року. Про це йдеться в доповіді Світового банку “Перспективи світової економіки” за січень 2021 року.

У доповіді йдеться про те, що, хоча світова економіка, що пережила в 2020 році спад до 4,3%, сьогодні знову зростає, пандемія завдала тяжкого шкоди: збільшується кількість жертв та хворих, мільйони людей приведено в бідність, а попереду, можливо, тривалий період низьких показників економічної активності і доходів.

“У той час як світова економіка, здається, вступила у період млявого відновлення, перед директивними органами постають завдання значного масштабу – в області охорони здоров’я, управління заборгованістю, бюджетної політики, грошово-кредитно політики центральних банків і структурних реформ, які їм необхідно вирішити, щоб ця все ще нестабільний процес відновлення світової економіки набрав чинності і заклав основи для сталого економічного зростання”, – зазначив президент Групи Світового банку Девід Малпасс.

За оцінками світового банку, скорочення глобальної економічної активності, що спостерігалося в 2020 році, виявилося трохи менш значним, ніж прогнозувалося раніше, в основному за рахунок меншого спаду економіки в розвинутих країнах і більш активного відновлення в Китаї. Водночас порушення економічної активності у більшості країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, виявилися більш серйозними, ніж очікувалося.

Новини за темою: Новий 2021 рік: У Мінекономіки розповіли, що буде із цінами у перші місяці

Прогнози на найближчі перспективи залишаються вкрай невизначеними, і в області зростання економіки, як і раніше, можливі різні сценарії. При песимістичному сценарії, що передбачає продовження зростання захворюваності і затримки з впровадженням вакцини, зростання світової економіки у 2021 році може бути обмежене до 1,6%. Водночас, при оптимістичному сценарії, що передбачає успішне приборкання пандемії і прискорення процесу вакцинації, темпи економічного зростання у світі можуть зрости майже до 5%.

Пожвавлення в країнах з розвиненою економікою загальмувалося в третьому кварталі після нового сплеску захворюваності – це передбачає, що відновлення економіки буде повільним і непростим. Після скорочення у 2020 році, склав, за оцінками, 3,6%, у 2021 року ВВП США зросте, згідно з прогнозами, на 3,5%. Обсяг виробництва в зоні євро, як очікується, зросте у 2021 році на 3,6% після скорочення на 7,4% у 2020 році. В Японії, де в минулому році спостерігався спад на 5,3%, у 2021 році прогнозується зростання економічної активності на 2,5%.

Очікується, що сукупний ВВП країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, включаючи Китай, зросте в 2021 році на 5% після скорочення на 2,6% в 2020 році. Передбачається, що економіку Китаю, зросла в минулому році на 2%, в цьому році чекає зростання на 7,9%. Зростання економіки країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, за винятком Китаю, за прогнозами, складе в 2021 році 3,4%, після стиснення на 5% в 2020 році. Прогнозується, що в країнах з низьким рівнем доходу економічна активність в 2021 році зросте на 3,3%, тоді як в 2020 році спостерігався спад на 0,9%.

Новини за темою: Погляд у майбутнє: Чого чекати Україні в політичній, економічній та соціальній сферах у 2021 році

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що у 2021 році “людям буде легше”. За його словами, очікується підйом в економіці, “невеликий, але буде”. 

Джерело: https://zik.ua/news/economics/svitovyi_bank_prohnozuie_zrostannia_svitovoi_ekonomiky_za_umovy_vaktsynatsii_992249

Залишити відповідь