17.09.2021

Справа Нацкорпусу: Величка залишили під вартою

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою одному з підозрюваних у справі щодо ймовірних рекету та створення організованого злочинного угруповання, Сергію Величку.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив: ухвалу слідчого судді Шевченківського суду від 6 серпня щодо Величка залишити без змін”, – оголосив суддя.

Як повідомлялося, 5 серпня Служба безпеки України заявила про проведення масштабної спецоперації на Харківщині та ліквідацію потужного злочинного угруповання.

За попередніми даними слідства, зловмисники займалися рекетом, зокрема серед бізнесменів у сфері ритуальних послуг. Вони мали чітку структуру і вчиняли тяжкі злочини економічного та насильницького характеру. Обсяг їхнього “прибутку” становив понад 1 млн грн щомісяця.

Читайте також: У СБУ пояснили, чому затримали вночі автобуси з активістами «Нацкорпусу»

За даними спецслужби, угруповання мало значний вплив на представників органів місцевої влади. СБУ задокументувала, що його злочинній діяльності сприяли посадові особи одного з комунальних підприємств Харківської міської ради.

У результаті санкціонованих обшуків співробітники СБУ вилучили великi суми грошей, чорновi записи облiку “поборів з підприємців”, зброю, боєприпаси, а також посвiдчення дiючих спiвробiтникiв Національної поліції.

Читайте також: Суд взяв під варту представників Нацкорпусу, підозрюваних у рекеті

Зі свого боку в Нацкорпусі стверджують, що СБУ під час обшуків у членів Азовського руху в Харкові не знайшла жодного компромату.

У заяві наголошується, що всі члени Азовського руху, у яких пройшли обшуки, – це ветерани російсько-української війни, громадські активісти, українці з чіткою патріотичною позицією, які завжди першими ставали на захист держави.

Згодом Шевченківський райсуд Києва взяв під варту 7 підозрюваних членів злочинного угруповання, серед яких – представники Національного корпусу, колишні та чинні правоохоронці.

Під вартою на два місяці без можливості внесення застави опинилися Іван Нікіфоров, Сергій Козлюк, Сергій Величко, Олег Скрипка, Кирило Крикунов, Дмитро Колесніков та Артем Субочев.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3305126-sprava-nackorpusu-velicka-zalisili-pid-vartou.html

Залишити відповідь