27.11.2021

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи

Так виглядав Майдан Незалежності взимку у 2014 році
Фото з відкритих джерел

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції у відповідь на дії тодішньої влади під керівництвом Віктора Януковича

У неділю, 21 листопада 2021 року, українці відзначають День Гідності та Свободи. Відповідний указ був прийнятий президентом від 13 листопада 2014 року.

Як відомо, дату 21 листопада обрано не випадково – пам’ятний день засвідчує початок цього дня двох надважливих подій у новітній історії України – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності кінця 2013 та початку 2014 року.

День Гідності та Свободи став наступником Дня Свободи, що був визначений на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, він був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції у відповідь на дії тодішньої влади під керівництвом Віктора Януковича – було припинено курс на євроінтеграцію. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом скасували.

Через таке рішення Януковича українці вийшли на Євромайдан, який з часом призвів до революції та повалення проросійського режиму в країні. Загалом, у подіях Євромайдану в 2013-14 роках взяли участь 20% населення України.

Повідомляється, що з нагоди Дня Гідності і Свободи по всій Україні пройдуть меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служитимуть панахиди. У Києві на алеї Героїв Небесної Сотні пройде молебень і хода “Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу”, біля монумента Незалежності у центрі столиці пройде виставка “Мальована історія Майдану”.

Новини за темою: День святого Михайла: Історія, легенди та прикмети цього дня

Нагадаємо, 14 жовтня в Україні відзначається День захисників та захисниць. У центрі Києва пройшов марш українських націоналістів за участю кількох тисяч осіб.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/sohodni_ukraina_vidznachaie_den_hidnosti_ta_svobody_1017965

Залишити відповідь