Вт. Лип 27th, 2021

СБУ виявила на Електроважмаші «фірму-прокладку»

На “Електроважмаші” виявили “фірму-прокладку”, через яку незаконно збагачувалися службові особи: розмір збитків, завданих державі за корупційною схемою, перевищує 2 млн грн.

Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба ГУ СБУ в Харківській області, передає Укрінформ.

“Викрито корупційну схему розтрати коштів на харківському ДП “Електроважмаш”. За попередніми оцінками, розмір завданих державі збитків перевищує 2,1 млн грн. І це на підприємстві, яке протягом останніх років постійно звітує про свою збитковість”, – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що з метою незаконного збагачення колишні службові особи державного підприємства, в тому числі один із керівників заводу, у 2019 році організували корупційну схему. Вони створили так звану фірму-прокладку, через яку закуповували мідний колекторний профіль для виготовлення власної кінцевої продукції – тягових електродвигунів.

За попередніми оцінками, закупівля цієї продукції відбувалася за завищеними цінами. Отримані прибутки ділки конвертували у готівку та привласнювали.

Читайте також: СБУ запобігла контрабанді в Росію запчастин до штурмової авіації

Як зазначають у СБУ, в ході обшуків за адресами комерційних структур та місцями фактичного проживання учасників оборудки виявлено документи, магнітні носії інформації та електронно-обчислювальну техніку із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за статтею 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) тривають слідчо-оперативні дії.

Як повідомляв Укрінформ, 29 квітня директор ДП “Електроважмаш” Дмитро Костюк, поновлення якого на цієї посаді скасував Конституційний Суд, звільнився, залишивши повноваження гендиректору Віктору Буську.

1 березня 100 працівників ДП “Електроважмаш” перекрили Московський проспект у Харкові, вимагаючи погасити зарплатні борги. Тоді керівник підприємства Віктор Бусько заявив, що заводу не вистачає приблизно 300 млн грн для повноцінної роботи підприємства.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3282251-sbu-viavila-na-elektrovazmasi-firmuprokladku.html

Залишити відповідь