06.12.2021

Рок-музикант, телепродюсер Олег Карамазов про містичне і сакральне в революційних процесах

Олег Карамазов


Фото: Вікторія Сметана

Рок-музикант, телепродюсер Олег Карамазов розповів про містичне і сакральне в революційних процесах, коментуючи новий фільм митрополита Тихона Шевкунова “Загибель імперії. Російський урок”. 

“І фільм, зроблений владикою про загибель Імперії, про загибель нашої величезної Батьківщини, і та програма, яку сьогодні ми переживаємо, дискусії, та величезна кількість думок, слів нових, добрих для сьогоднішнього часу, які не почуєш ніде більше, для мене є уроком, які я, по-моєму, прочитав у когось з наших духівників, про те, що будь-яке питання, яке ми розглядаємо (політичне, культурне, соціальне) – це завжди продовження тієї боротьби добра і зла, тієї боротьби, яку почав улюблений учень Господа Бога Люцифер проти самого творця і творця. І ось це ось, звичайно, те, що називають… Отець Андрій назвав містикою, а у владики у фільмі я побачив у самому фіналі ту кількість свідчень великих медиків, і великих пастирів, які говорять про це, кажуть, що дійсно, те що ми переживаємо сьогодні, те що було пережито 100 років тому, – це реальна величезна, духовна епідемія”, – зазначив він.

При цьому Олег Карамазов додав, що, на його думку, та величезна кількість людей – колег, рідних і близьких, які кинулися у вир революції і з захопленням мчали на площу, – це велика біда духовна і хвороба.

“Думаю, що сьогодні ми почуємо від автора фільму, від Владики Тихона, чи так це. Але мені у фільмі, в загальній програмі побачилося це. Це, звичайно, досить містично і сакрально, але це та правда, яка пояснює все, що відбувається з нами, і застерігає. І тому, напевно, так багато слів сьогодні про Церкву, про той стан, в якому перебувати сьогодні не тільки православ’я, а й християнство. Думаю, потрібно бути вкрай обережними і ставитися до цього, як до того, що ще не раз може повторитися, на жаль”, – сказав він.

Нагадаємо, трохи більше ста років тому, в листопаді 1918 року завершилася перша світова війна. В результаті цієї війни стався крах чотирьох імперій – Російської, Німецької, Османської та Австро-Угорської. Російська імперія впала після Лютневої революції і проголошення республіки у вересні 1917 року. Як це сталося? Про це новий фільм митрополита Тихона Шевкунова “Загибель імперії. Російський урок”.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/rok_muzykant_teleprodiuser_oleh_karamazov_pro_mistychne_i_sakralne_v_revoliutsiinykh_protsesakh_1018328

Залишити відповідь