Нд. Лис 29th, 2020

Реформування ДАБІ: Хто і навіщо чинить опір змінам?

Поділіться записом
Новим тимчасовим керівником ДАБІ стала Ірина Король
Фото з відкритих джерел

В уряді кажуть, що й надалі продовжуватимуть очищення будівельної галузі від корупції

Реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка роками була розплідником корупції, триває. Минулого тижня звільнили одразу трьох керівників. Попросили і очільника ДАБІ, якому закидають організацію усіх тіньових схем. Структуру тимчасово очолила Ірина Король. Але тепер під Міністерство розвитку громад і територій приходять мітингарі. Обурюються нібито незаконною зміною старого керівництва та корупційним минулим нового очільника.

Про це ішлося в сюжеті на телеканалі ZIK.

Громадський активіст Андрій Ватолкін зазначає: “Зараз призначили пані Король на тимчасову голову ДАБІ. Вона і так там раніше працювала. Вона ходила там в заступниках”.

Активісти переконують, що стукали не в одні двері, наразі чекають результатів: “Ми вже звертаємось у поліцію, у прокуратуру, у СБУ, аби вони розслідували цей момент”.

Трохи згодом у розмові зі співробітником міністерства проговорюються:  офіційних заяв – немає.

– Наші основні вимога, аби Ірина Король не була на своїй посаді. Разом з двома цими шахраями.

– Офіційні звернення, заяви?

– Офіційних звернень немає, думаю, ви і так зрозуміли наші наміри і що нам потрібно.

Новини за темою: Уряд підтримав впровадження е-системи будівництва, яка замінить реєстр ДАБІ

У Міністерстві пояснюють – призначення уряду законне. Наразі ДАБІ на етапі ліквідації.  Утім, аби зміни у галузі не зупинились, треба тимчасове керівництво.

Перший заступник міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський зазначає: “Ми працювали над тим, щоби взяти людину повністю, яка не була в ДАБІ, і призначити швидко, але, на жаль, юридичного механізму немає. Установа не може бути без керівника”.  

В уряді кажуть – попри все й надалі продовжуватимуть очищення будівельної галузі від корупції.

“Державна архітектурно-будівельна інспекція України ліквідується. Утворено два нові органи – Державна інспекція містобудування та Державна сервісна служба. Але те, що ми бачимо, ми бачимо певний супротив цієї індустрії, яка була роками закорумпована. І сьогодні ми побачили підтвердження – два мітинги”, – заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Розформувати ДАБІ  планують до кінця цього року.

Раніше повідомляли, що Кабмін призначив тимчасовою виконувачкою обов’язків голови ДАБІ Ірину Король.

Додамо, нещодавно Служба безпеки України викрила посадовців Державної архітектурно-будівельної інспекції на масштабній незаконній видачі будівельним компаніям дозвільних документів і сертифікатів готовності вводу об’єктів в експлуатацію.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/reformuvannia_dabi_khto_i_navishcho_chynyt_opir_zminam_985442

Залишити відповідь