Пт. Жов 30th, 2020

Приховування доходів, реєстрація майна на тещу і тендерні махінації: Хто такий голова ІНПУ Антон Дробович

Поділіться записом
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович
Прямий

Антикорупційні експерти вказують на розбіжності між доходами та видатками посадовця

Шостий апеляційний адмінсуд ще 23 вересня ухвалив рішення про визнання символіки дивізії СС “Галичина” не нацистською. Однак хвиля громадського обурення таким рішенням суду не лише не вщухла, а навпаки – посилилась. Найбільше запитань у суспільства до голови Інституту національної пам’яті Антона Дробовича – головного захисника дивізії СС “Галичина”. Саме він став ініціатором подання апеляційної скарги до суду на попередне рішення, яким символіка дивізії визнавалась нацистською.

Нині Дробовича називають поборником нацизму та послідовником попереднього голови інституту – Володимира В’ятровича. З яким у нього, до речі, близькі дружні стосунки.

То хто ж насправді такий Антон Дробович – з’ясовували журналісти телеканалу ZIK.

Згідно з біографією Дробовича, розміщеній на сайті Інституту національної пам’яті, до того, як його очолити він, серед іншого, працював асистентом та викладачем на кафедрах культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Крім того, в 2013 році Дробович став помічником генерального директора, а потім керівником Служби стратегії музейного планування та розвитку у ДП “Мистецький арсенал”, що знав не одну корупційну історію.

Пропрацювавши в ньому 2 роки, Дробович купив квартиру в Києві, оціночна вартість якої становить близько 96 тис. доларів. Однак при цьому, згідно з його декларацією, оформив її не на себе, а на тещу, яка, до слова, ніколи не проживала в Києві.

Антикорупційні експерти припускають, зроблено це було, очевидно, аби приховати доходи, походження яких він не міг пояснити.

Те, що саме Дробович проживає в цій квартирі, підтверджують платіжки за комунальні послуги, в яких зазначене його ім’я.

Новини за темою: Едуард Долинський: Голова Інституту нацпам’яті Дробович судом стосовно дивізії СС “Галичина” завдав удару по іміджу України у світі

Експерт з антикорупційних питань Олексій Сердюк зазначає: “Чиновники реєструть на своїх родичів, тому що декларувати майно, статки, родичі не забов’язані. Саме тому усі наші чиновники дуже бідні за документами. Тому що все інше вони оформляють на своїх родичів, коханок, коханців. Це христоматійний приклад, чим? Що людина, яка була викладачем в ці роки, в 2013-15 роках, яка у неї мала бути зарплата. У мене мати – вчителька, і я знаю, скільки заробляє викладач. Це 4-5 тисяч гривень. Так от, Дробович, якщо би він по-чесному мав купити квартиру за 100 тисяч доларів, йому б довелося відкладати на неї 9 років. Ну, якщо він не витрачав би на їжу, одяг і на інші всі витрати, на медицину”.

Та реєстрація квартири на тещу – не єдиний спосіб приховування Дробовичем його реальних доходів. Оскільки, як свідчать декларації голови Інституту національної пам’яті, він свідомо занижує в них вартість свого майна.

Так, в декларації за 2019 рік Дробович вказав, що придбав майнове право на ту ж таки квартиру в Києві лише за 129,5 тис. гривень – при тому, що реальна її ціна, згідно з ринковими цінами станом на 2015 рік – коли вона й була придбана, – становить 840 тис. гривень.

Або автомобіль. Дробович їздить на Volkswagen Polo 2004 р.в., ринкова ціна якого коливається в межах 4,5 тис. доларів – 5 тис. доларів. Однак в декларації Дробовича вказано, що це авто він купив лише за 1,8 тис. доларів – смішну й нереальну ціну навіть станом на 2017 рік, коли авто й було придбане.

Олексій Сердюк каже: “Квартира, ми досліджували це питання, коштує смішні гроші. Я, до речі, готовий викупити цю квартиру за ці гроші. Але це неправда. Ця квартира не коштує цих грошей, які він задекларував. Це теж класичний спосіб ухилятися від податків і приховувати свою незаконну корупційну діяльність, яку веде і Дробович також. Наприклад, у нього ще є машина “Фольксваген”, яка коштує… Він, до речі, вже спеціаліст в плані корупції… Досвідчені корупціонери намагаються не виділятися і не купувати “Тесли”. Він купив собі скромний “Фольксваген”, але навіть на ньому він мав нахабство задекларувати його за ціною 2 ноутбуків”.

Антикорупційні експерти певні, джерелом незаконних доходів Дробовича є тендерні махінації.

Аналіз тендерних закупівель Інституту національної пам’яті – не кажучи про “Мистецький арсенал”, – засвідчив, що у період з жовтня 2018-го до вересня 2020-го років, 6 з них виграла наближена до Дробовича ФОП Пономарьова Наталія Леонідівна. З чоловіком якої, як стало відомо, він тісно спілкується. Загальна сума договорів, укладених Інститутом національної пам’яті з Пономарьовою, становить близько 1,2 млн гривень. Частина з яких, цілком імовірно, осіла в кишенях Дробовича.

Олексій Сердюк зазначає: “Дробович якраз заробляє на цих тендерах. Суть полягає у тому, що люди отримують відповідні “відкати”, якщо вони займають відповідні посади, за рахунок цих тендерів. Подаються різні фірми, але виграють саме ті фірми, які наближені до даного чиновника, наприклад, до Дробовича. Конкретно він, я думаю, і заробляв на таких схемах як “Мистецький арсенал” і інші. У “Мистецькому”, я думаю, він найбільше отримував “відкатів”, там якраз була його людина, наближена до цього розграбування державних коштів”.

Приховування доходів, реєстрація майна на тещу та тендерні махінації – так виглядає портрет головного захисника дивізії СС “Галичина” Антона Дробовича. Який, замість того, аби об’єднувати українців святкуванням спільних перемог та досягнень, продовжує курс свого попередника Володимира В’ятровича на розкол суспільства через провадження агресивної праворадикальної політики – офіційно декларуючи, що захист нацистських організацій в Україні та просування їхніх ідей є офіційною позицією підконтрольного йому Інституту національної пам’яті.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/prykhovuvannia_dokhodiv_reiestratsiia_mayna_na_teshchu_i_tenderni_makhinatsii_khto_takyi_holova_inpu_anton_drobovych_983092

Залишити відповідь