Чт. Лют 25th, 2021

Президент підписав закон про компенсацію за затримку зарплат, пенсій і соцдопомоги

Поділіться записом

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо компенсацій громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» № 1214-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року”, – ідеться в повідомленні.

Як зауважили в ОП, документ встановлює вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення строків виплати яких громадянам має нараховуватися компенсація.

Зокрема, до пенсій, соціальних виплат, стипендій та зарплат додано такі види доходів, як сума індексації грошових доходів громадян; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я; кошти, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Читайте також: Індексація пенсій: з березня виплати зростуть на 11%

Також уточнено положення Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» стосовно джерел виплати компенсації у зв’язку зі створенням Фонду соціального страхування України.

Читайте також: За час карантину в Україні безробітним виплатили вже 15,8 мільярда

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 лютого ухвалила в другому читанні та в цілому закон “Про внесення змін до Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати”. Рішення підтримали 323 народних депутатів.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3196157-prezident-pidpisav-zakon-pro-kompensaciu-za-zatrimku-zarplat-pensij-j-socdopomogi.html

Залишити відповідь