Нд. Кві 18th, 2021

Поверхневі води Тиси перевірять на вміст мікропластику — Абрамовський

Поділіться записом

На Закарпатті Держводагентство найближчим часом візьме додаткові проби поверхневих вод у річці Тиса та проведе розширений моніторинг якості. Дослідять воду, зокрема, на вміст мікропластику.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

За його словами, моніторинг стану поверхневих вод річки Тиса здійснюється щомісяця. Тут визначено 7 пунктів моніторингу, два з яких — на кордоні з Угорщиною, три – з Румунією. Вимірювання проводяться за фізико-хімічними та пріоритетними для встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод показниками.

За результатами досліджень поверхневих вод Тиси Держводагентство надасть Міністерству повну аналітику змін, що відбулися за останні роки.

“Нам важливо розуміти, як пластик та інші відходи, потрапляючи в річки, впливають на якість води. Європейські країни вже почали досліджувати вміст мікропластику у воді і включають це до програм моніторингу. Україна ж поки не визначає цей показник,” – зазначив міністр екології Роман Абрамовський.

Читайте також: Абрамовський розповів про рівень радіаційного фону на Донеччині і Луганщині

У 2019 році у рамках четвертих Спільних Дунайських досліджень вперше в Україні визначався вміст мікропластику у водах річок басейну Дунаю. Тоді було встановлено, що кількість мікропластику у Дунаї на території України менша, ніж у Будапешті (5,43 г на кг зваженої речовини) та Братиславі (3,54 г). У річці Тиса (притока Дунаю) цей показник становив 2,42 г. При цьому зазначалося, що в Тисі домінував більший за розміром мікропластик, ніж у Дунаї.

Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті під час цьогорічних обстежень територій басейну річок Тиса, Уж, Латориця та їх приток працівники Держекоінспекції виявили 42 несанкціонованих сміттєзвалища.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3223293-poverhnevi-vodi-tisi-perevirat-na-vmist-mikroplastiku-abramovskij.html

Залишити відповідь