Сб. Січ 16th, 2021

Підписання угоди про будівництво енергомоста з України в Європу перенесли

Поділіться записом

Підписання угоди про будівництво енергомоста в Європу, за рахунок якого планується експорт електроенергії з блоку №2 Хмельницької АЕС, перенесено на середину 2021 року.

Про це в інтерв’ю «Лізі» сказав і. о. президента ДП «НАЕК» Енергоатом» Петро Котін, повідомляє Укрінформ.

«Цей проект практично готовий. Залишилося тільки поставити підпис. Міненерго має підписати з Консорціумом у складі компаній: Westinghousе, ЕDF Trading і Поленергія партнерську угоду. Консорціум виграв тендер на участь у проекті ще при міністрі (енергетики – ред.) Ігорі Насалику. Цей проект пройшов вже всі потрібні процедури. Обсяг інвестицій Консорціуму в ньому становить близько 270 млн євро», – сказав Котін.

За його словами, після відставки Насалика “дата підписання постійно переноситься”.

На початку грудня Міністерство енергетики знову перенесло підписання угоди про будівництво енергомоста на середину 2021 року додав Котін.

Читайте також: Енергоатом має потенціал і потужності для експорту електроенергії

Як повідомлялося, за рахунок грошей, виручених від експорту електроенергії Хмельницької АЕС в Польщу, Енергоатом планував побудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС. На даний момент, Польща не підтримує реалізацію проекту.

Крім того, в 2023 році планується синхронізація енергосистем України і Європи.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3163828-pidpisanna-ugodi-pro-budivnictvo-energomosta-z-ukraini-v-evropu-perenesli.html

Залишити відповідь