Пт. Жов 23rd, 2020

Підлеглі Кропиви з кіберполіції “кошмарять” валютників за допомогою фейкових заявників, – ЗМІ

Поділіться записом
Обмін валюти. Фото: forbes.net.ua

Працівники Департаменту кіберполіції України використовують “штучних заявників” для реєстрації кримінальних проваджень та подальшого блокування роботи низки вітчизняних електронних обмінних пунктів. Про це йдеться в розслідуванні “Кіберпол, який ми заслужили?”, передає “Перший діловий“.

Його автори натякають, що наразі ринок компаній, які ведуть діяльність з обміну валют, опинився “під прицілом” правоохоронців, серед яких вирізняється персона заступника начальника Департаменту кіберполіції Сергія Кропиви. А задля пресингу на компанії, які відмовляються “співпрацювати” з силовиками, долучають так званих “торпед” на кшталт “записних скаржників”, які звертаються з заявами про нібито скоєння злочинів.

Зокрема, автором щонайменше двох таких звернень, які стали підставами для блокування роботи філій ТОВ “ФК “Ліберті Фінанс”, виступає Анатолій Колесніков. З різницею в два тижні чоловік поскаржився на нібито шахрайські дії “вагою в 1000 гривень” двох різних обмінних установ. Після цього роботу київського офісу “Ліберті Фінанс” було заблоковано внаслідок проведення обшуку – вилучено грошові кошти на загальну суму близько 300 тис. дол. та обладнання.

Вважається, що метою здійснення пресингу на валютників є спроба силовиків “підбити” компанію під себе та домогтися початку “співпраці” з бізнесом, який діє виключно в правовому полі. Такі дії відбуваються на тлі безперешкодної роботи цілої низки сумнівних структур, яким приписують “опіку” та “дахування” з боку силовиків.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/pidlehli_kropyvy_z_kiberpolitsii_koshmariat_valiutnykiv_za_dopomohoiu_feikovykh_zaiavnykiv_zmi_983550

Залишити відповідь