26.01.2022

Пандемія COVID-19: Вчені назвали симптом коронавірусної інфекції, який фіксують лише у вакцинованих

коронавірус
Ілюстративне фото

Одним із найпоширеніших симптомів штаму “Омікрон” серед вакцинованих є чхання

Вчені британського центру ZOE COVID провели дослідження й дійшли висновку, що чхання є характерним симптомом коронавірусу у щеплених людей. Про це повідомляє “Еxpress”.

Фахівці британського центру ZOE COVID, відстежують поширення пандемії від самого початку циркуляції інфекції. Виявилося, що одним із найпоширеніших симптомів штаму “Омікрон” серед вакцинованих є чхання.

Так, доктор Клер Стівс із ZOE Covid Study зауважив, що “чхання – це симптом, якого ми ніколи не бачили до появи вакцинації”.

Дані показують, що люди, які були вакциновані, а потім отримали позитивний результат на COVID-19, частіше повідомляли про чхання як про симптоми ніж ті, хто не робив щеплення. Тож, це говорить про те, що часте чхання без очевидних причин може бути ознакою COVID-19.

Аналіз ZOE, заснований на даних, відправлених користувачами у спеціальний додаток, не виявив чіткої різниці у переліку симптомів варіантів “Дельта” та “Омікрон”: лише 50% людей відчувають три класичні симптоми, такі як лихоманку, кашель чи втрату нюху та смаку.

Цікаво, що втрата нюху та смаку стала зустрічатися набагато рідше – раніше у 2021 році вона входила до десятки основних симптомів, а тепер посідає 17 місце, і лише кожен п’ятий має цей симптом.

Новини за темою: У ВООЗ заявили, що COVID-19 може поступово перетворитися на ендемічну інфекцію: Що це означає

Нагадаємо, польські вчені знайшли ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/13/pandemiia_covid_19_vcheni_nazvaly_symptom_koronavirusnoi_infektsii_iakyi_fiksuiut_lyshe_u_vaktsynovanykh_1020655

Залишити відповідь