07.12.2021

Окупанти в Криму затримали понад 30 осіб, зокрема чотирьох журналістів

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що Росія повинна негайно припинити затримання та арешти в тимчасово окупованому Криму й звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України.

Як передає Укрінформ, про це Джапарова написала у Твіттері.

“У Криму нові затримання кримськотатарських активістів. Серед 31 затриманого є жінки та журналісти. Вони зустрічали адвоката Едема Семедляєва, у якого закінчився термін арешту. Росія повинна негайно припинити свавільні затримання та арешти й звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України”, – ідеться у дописі.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Телеграмі написала, що загалом затримали 31 активіста, зокрема десять жінок та четверо журналістів.

“Зараз люди перебувають в “Київському відділенні поліції Сімферополя”. Планується, що їх переправлять до різних відділів поліції”, – додала омбудсмен.

Денісова засудила “незаконні затримання українських громадян в тимчасово окупованому Криму”.

Вона наголосила, що “своїми діями країна-окупант порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема свободу дотримуватися своїх поглядів та ідей без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів”.

Як повідомляв Укрінформ, 23 листопада в окупованому Криму адвокат Едем Семедляєв вийшов із сімферопольського ізолятора тимчасового тримання після 12 днів адміністративного арешту. Зустріти Семедляєва прийшло кілька десятків активістів, проте їх затримали співробітники російських правоохоронних органів. 31 затриманого, зокрема жінок та журналістів, відвезли до Київського відділення поліції Сімферополя.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3356226-okupanti-v-krimu-zatrimali-ponad-30-osib-sered-akih-zinki-ta-zurnalisti.html

Залишити відповідь