Сб. Чер 12th, 2021

Оксана Марченко у фільмі “Паломниця” розповіла історію будівництва Свято-Вознесенського Чумалевського монастиря

Скріншот з відео

Оксана Марченко випустила фінальний фільм свого авторського проєкту “Паломниця”. У цій серії телеведуча розповіла про монастирі на Закарпатті, які називають “малим Афоном”.

Під час свого паломництва Оксана Марченко відвідала і Свято-Вознесенський Чумалевський жіночий монастир.

Ця обитель захована на горі недалеко від С. Чумальово. Монастир був заснований працями Марії Рибар, яка своїм рішенням стати черницею ділилася з Отцем Алексієм Карпаторуським, прославленим сьогодні в лику святих.

“Сьогодні в обителі подвизается 35 сестер. На їхніх плечах велике господарство, городи, сади і, звичайно ж, молитовний подвиг”, – ділиться Оксана Марченко.

Як розповіла ігуменя Феодосія( Піп), настоятелька монастиря, те, що на цій горі стоятиме монастир, передбачалося заздалегідь.

“У нас заснування монастиря передбачав юродивий. Він тут в печері жив, вухо до землі прикладав і говорив: “Я чую спів черниць”. Будував з палиць, як у нас кажуть, храм. Люди запитували: “Що ти робиш, Василю?”Він каже:”Храм, монастир буде”. А люди запитують: “який монастир?”А він каже:”Половина буде бляхою покрита, а половина – деревом”. Так і вийшло. Відкрили монастир. Матушка-ігуменя Марія Рибар, засновниця цієї обителі, так і зробила” як він передбачав”, – ділиться матінка Феодосія.

У цьому ж монастирі Оксана Марченко отримала новий послух – у корівнику. Під керівництвом матінки телеведуча подоїла корову Зоряну.

Нагадаємо, 28 травня Оксана Марченко випустила фінальний фільм свого авторського проєкту “Паломниця”. Цей епізод розповість про монастирі на Закарпатті, які називають “малим Афоном”.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/oksana_marchenko_u_filmi_palomnytsia_rozpovila_istoriiu_budivnytstva_sviato_voznesenskoho_chumalevskoho_monastyria_1004093

Залишити відповідь