21.09.2021

Новий законопроєкт щодо агломерацій напрацюють до жовтня – Безгін

Новий законопроєкт щодо створення в Україні агломерацій напрацюють до жовтня, наразі тривають дискусії з громадами.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова підкомітету Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін (фракція “Слуга народу”).

“…У жовтні маємо зареєструвати новий законопроєкт щодо агломерацій, але все залежить від того, як громади домовляться між собою з приводу концептуальних моментів”, – сказав парламентарій.

Він зауважив, що попередній законопроєкт щодо утворення в Україні агломерацій, який Верховна Рада навесні цього року відправила на доопрацювання, був недосконалим.

“Законопроєкт був справді недосконалим, і у нас триває діалог з громадами щодо напрацювання нового документа. Зокрема, зустрічаємося з асоціацією «Київська агломерація», також плануємо дискусії зі Львовом та в інших регіонах”, – сказав Безгін.

Читайте також: Депутати подали поправки до законопроєкту про адміністрування податків місцевими громадами

Він додав, що в межах дискусій обговорюють ключові речі щодо функціонування агломерацій.

“Наприклад, щодо моделі взаємодії в агломерації – добровільна чи адміністративна. Я прихильник адміністративної, тому що це важливо для ухвалення рішень у майбутньому, щоб уникнути ситуації, коли будь-яка громада може добровільно відмовитись закладати у свій бюджет фінанси на діяльність такої агломерації та вирішення якогось спільного питання, при цьому інші – закладають. Також вивчаємо закордонний досвід співпраці метрополії та навколишніх населених пунктів у межах агломерації”, – сказав Безгін.

Крім того, за його словами, необхідно знайти компроміс у питанні механізму створення ради агломерації – яка пропорція представництва населених пунктів у ній.

“Якщо за кількістю населення, то метрополія отримає більшість, і це неправильно. Якщо ж взяти за формулу по однаковій кількості представників від кожного населеного пункту – теж не зовсім правильно, тому що не може, наприклад, Київ і населений пункт з 6 тисячами населення мати однакове представництво в раді”, – пояснив Безгін.

Читайте також: Реалізація стратегії регіонального розвитку потребує консолідації органів влади – Чернишов

Як повідомлялося, у березні Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відправив на доопрацювання законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад” №2637 з ініціативи співавтора законопроєкту народного депутата Віталія Безгіна.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3304148-novij-zakonoproekt-sodo-aglomeracij-napracuut-do-zovtna-bezgin.html

Залишити відповідь