07.12.2021

Нової програми не буде: Україна очікує продовження Stand-by ще на пів року


Фото з відкритих джерел

Рішення очікують сьогодні

Україна очікує на два важливі рішення з боку міжнародного валютного фонду (МВФ), у тому числі продовження чинної програми Stand-by ще на пів року. Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Ми очікуємо на два рішення з боку МВФ. Перше рішення стосовно нового траншу в 700 млн доларів, а друге рішення, яке має бути прийняте сьогодні – це щодо продовження існуючої програми Stand-by на додаткові 6 місяців”, – зазначив він та пояснив, чому це важливо для України

“Програма була розрахована на 5 млрд доларів. Україна, враховуючи цей новий транш, який отримає – зможе взяти зі своєї зарезервованої суми тоді 2,8 млрд доларів, 2,2 млрд доларів все ще залишається зарезервованими за Україною. Для того, щоб їх була можливість отримати треба продовжити програму. Ось чому важливим було б це рішення стосовно додаткових 6 місяців”, – уточнив радник президента.

При цьому Устенко додав, що за цією програмою кошти надійдуть на рахунки Міністерства фінансів України.

“Міністерство фінансів буде витрачати ці кошти, воно буде їх продавати, а відповідно, будуть поповнюватись золото-валютні резерви країни, які зараз знаходяться на рівні близько 30 млрд доларів. Це достатньо вагомо, це більше ніж 4,5 місяці нашого імпорту. Вважається, що, якщо мова йде про 3 місяці, то вже є достатня фінансова стабільність”, – сказав він.

Раніше Представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс підтвердив намір ради директорів розглянути другий транш stand-by для України 22 листопада.

Новини за темою: Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Як відомо, МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько 5 млрд доларів, одразу виділив перший транш фінансування обсягом 2,1 млрд.

Було заплановано чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів.

Проте обумовлений графік було порушено, а фінансування – призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань.

Згодом, МВФ 18 жовтня повідомив про досягнення угоди з Україною на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) щодо першого перегляду програми.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/novoi_prohramy_ne_bude_ukraina_ochikuie_prodovzhennia_stand_by_shche_na_piv_roku_1018059

Залишити відповідь