Пт. Лип 30th, 2021

Нацкомісія зі стандартів державної мови розглядає питання розширення штату

Національна комісія зі стандартів державної мови розглядає питання розширення свого складу. 

Про це на брифінгу в Укрінформі сказала голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

“Апарат Національної комісії не 29, а 20 осіб. Члени комісії призначені окремою процедурою, вони не можуть бути скорочені. Можуть бути скорочені тільки ті 20 людей, які є співробітниками апарату. Коли ми отримуємо з 20 тільки 14 співробітників, то насправді таких центральних органів виконавчої влади не може бути. Ми прокомунікували це питання і з Кабінетом Міністрів, і з Міністерством освіти та науки та Міністерством фінансів, у нас була розмова з парламентськими комітетами, і всі підтримали нас, що скорочувати не можна, що навіть треба розширювати штатний склад комісїі. Якщо ми говоримо про залучених фахівців, то у них відбувається погодинна оплата, а вона завжди дорожча, ніж якщо людина працює в штаті. Зараз ми розглядаємо такі можливості, щоб розширити склад комісії. Насамперед відбудеться економія коштів, ніж якщо ми залучаємо погодинну робочу силу”, – сказала Демська..

Читайте також: Для складання іспиту чиновнику треба вміти говорити українською – Нацкомісія

Як повідомляв Укрінформ, 7 липня на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови була оприлюднена заява щодо скорочення граничної чисельності працівників апарату Нацкомісії на 20%. В Нацкомісії наголосили, що таке значне скорочення чисельності працівників апарату Комісії істотно утруднює процес встановлення результатів іспитів на рівень володіння державною мовою.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3282292-nackomisia-zi-standartiv-derzavnoi-movi-rozgladae-pitanna-rozsirenna-statu.html

Залишити відповідь