Найбільше Сонце і найпотужніший зорепад: Астрономи назвали головні події січня 2021 року


Фото з відкритих джерел
При чому майже всі і відразу вони відбудуться на початку місяця
Новий 2021 рік розпочнеться з яскравих небесних подарунків – найбільшого Сонця і потужного зорепаду Квадрантиди.
Перше явище, згідно з прогнозами астрономів, ми зможемо спостерігати 2 січня. Саме в цей день Земля виявиться на найближчій в майбутньому році відстані (перигелії) від головного світила, внаслідок чого сонячний диск буде виглядати на 3% більшим, ніж на початку липня, коли ця відстань максимальна (афелій).

Московський планетарій
А вже у ніч з 2 на 3 січня проллється перший новорічний зорепад – в цей час досягне свого максимуму активності метеорний потік Квадрантиди, який діє з 28 грудня по 12 січня. Астрономи очікують до 110 метеорів на годину, а це близько 1-2 “падаючих зірок” за хвилину при ясному небі.
Щоб побачити небесне явище, потрібно дивитися після півночі в бік північно-східного горизонту неба, саме там, в сузір’ї Волопас, буде розташовуватися радіант Квадрантид.
Але це ще не все: ближче до кінця місяця, 24 січня, око порадує Меркурій. Саме в цей день у планети відмінна вечірня видимість при ясній погоді.
Також в січні знаменита пара гігантів зустрінеться з Сонцем – 24 січня Сатурн і 29 січня Юпітер в з’єднанні з головним світилом.
І замість бонусу – що можна побачити в січні 2021-го у телескоп:
- подвійна зірка: ζ б. Ведмедиці, α Гончих Псів, ι раку, θ Оріона, θ Тельця, η Персея, γ Андромеди, η Кассіопеї;
- змінна зірка: ζ Близнюків, δ Цефея, β Персея, λ Тельця;
- розсіяні зоряні скупчення: Ясла( Рак), M35 (Близнюки), Плеяди( Телець), h і χ Персея;
- кульові зоряні скупчення: М3 (Гончі Пси);
- туманність: М1 в сузір’ї Телець, М42 в сузір’ї Оріон;
- галактика: М81 і М82 в сузір’ї Велика Ведмедиця, М94 в сузір’ї Гончі Пси, М33 в сузір’ї трикутник, М31 в сузір’ї Андромеда.
Нагадаємо, раніше ми робили прогноз на 2021 рік щодо майбутніх затемнень. Де і коли можна буде побачити кільцеподібне і повне затемнення Сонця, а також повне і часткове затемнення Місяця, все за посиланням ТУТ.
Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/naibilshe_sontse_i_naipotuzhnishyi_zorepad_astronomy_nazvaly_holovni_podii_sichnia_2021_roku_991653