Нд. Кві 18th, 2021

Нафтогаз і польська PGNiG займатимуться розвідкою покладів газу в Україні

Поділіться записом

НАК “Нафтогаз України” підписала з польською нафтогазовою компанією PGNiG лист про наміри щодо співпраці у газорозвідці й експлуатації українських покладів газу на заході країни.

Про це повідомляє PGNiG, передає Укрінформ.

Як зазначається, йдеться про територію на заході України, яка геологічно є продовженням тієї, яку польська компанія експлуатує у прикордонній зоні вже понад 70 років.

“PGNiG має великі досягнення щодо відкриття й ефективного видобутку газу в Польщі у регіоні, що межує з українською частиною Карпат. Я переконаний, що спільно ми зможемо досягти взаємовигідної синергії, яка призведе до реалізації стратегічної мети Нафтогазу – нарощуванню видобутку газу для досягнення Україною енергетичної незалежності упродовж 10-ти років”, – повідомив виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз Отто Вандерландер.

Як зазначили у польській компанії, внесок PGNiG у потенційну співпрацю полягатиме у застосуванні нових методів газорозвідки. Зокрема, вона вже кілька років використовує аналіз тривимірних сейсмічних фотографій при проєктуванні буріння, що дало можливість виявити нові поклади газу у Підкарпатському воєводстві поблизу кордону з Україною. У польській компанії розраховують, що використання цих технологій принесе Україні схожі результати.

“Україна володіє одними з найбільших покладів газу в Європі і може стати для PGNiG привабливим місцем розвитку. Ми особливо зацікавлені діяльністю у західній частині країни, що межує з територією, де ми вже видобуваємо газ”, – сказав виконавчий директор PGNiG Роберт Перковський.

Читайте також: Нафтогаз отримав спецдозволи на розробку чотирьох ділянок

За його словами, Нафтогаз володіє значним досвідом й цінними геологічними даними, а тому потенційна співпраця двох компаній може ефективно вплинути на збільшення видобутку газу в Західній Україні. Він додав, що це буде корисним як для розвитку обох компаній, так і для зміцнення енергетичної безпеки у Центрально-Східній Європі.

Як повідомлялося, PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) – найбільша польська державна компанія, зайнята в галузі розвідки та видобутку природного газу та нафти, налічує 25 тис. співробітників по всьому світу Працює на енергетичних ринках Польщі, а також в Лівії, Пакистані, Чехії, Данії та Німеччині.

Група PGNiG складається з понад 30 компаній, включаючи постачальників спеціалізованих геофізичних послуг, послуг із буріння та ремонту свердловин, що високо цінують на міжнародному ринку. Материнська компанія Групи, PGNiG SA, є однією з найбільших компаній, акції якої розміщено на Варшавській фондовій біржі.

У березні 2020 року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення на користь PGNiG у спорі з російським Газпромом про перегляд цінової формули на закупівлю газу. За оцінкою PGNiG, Газпром повинен виплатити 1,5 млрд доларів США компенсації за переплату в період з 1 жовтня 2014 року і по 29 лютого 2020 року. Російська сторона повинна компенсувати різницю в ціні за той період, коли заявка вже перебувала на розгляді.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3218642-naftogaz-i-polska-pgnig-zajmatimutsa-rozvidkou-pokladiv-gazu-v-ukraini.html

Залишити відповідь