Ср. Гру 2nd, 2020

“Надприбутки у короткостроковій перспективі”: У Києві викрили “call-центри”, які ошукували громадян ЄС

Поділіться записом

У схемі, яка працювала 3 роки, брали участь близько тисячі працівників-операторів

Київські правоохоронці припинили діяльність шахрайських “call-центрів”, які під виглядом інвестиційних посередників ошукували громадян Європейського Союзу. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

“Організатори шахрайської схеми – громадяни іноземних держав використовували у своїй діяльності завчасно створені вебсайти та інтернет-майданчики з торгівлі валютою, криптовалютою, цінними паперами, золотом та нафтою. Під виглядом інвестиційних посередників вони залучали кошти громадян Північної та Центральної Європи, обіцяючи їм одержання надприбутків у короткостроковій перспективі”, – йдеться в повідомленні.

Так, зловмисники отримували від потенційних інвесторів персональні дані банківських карток, після чого знімали з рахунків потерпілих кошти та переводили на власні електронні гаманці. Надалі вони покупали предмети розкоші в Україні та за кордоном для легалізації доходів.

У схемі, яка працювала 3 роки, брали участь близько тисячі працівників-операторів.

Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, серверне обладнання, флеш-носії, мобільні телефони, документи, що підтверджують протиправну діяльність та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Наразі тривають слідчі дії, встановлюється всі причетні до схеми.

Новини за темою: У Сумах викрили шахрайський call-центр, який вивів із рахунків іноземців 3 млн грн

Нагадаємо, раніше співробітники Служби безпеки України блокували у Вінниці діяльність двох нелегальних call-центрів, які займалися крадіжкою грошей у різній валюті з рахунків банківських клієнтів, щоденний “прибуток” зловмисників становив до 20 тисяч у доларовому еквіваленті.

Джерело: https://zik.ua/news/Kyiv/nadprybutky_u_korotkostrokovii_perspektyvi_u_kyievi_vykryly_call_tsentry_iaki_oshukuvaly_hromadian_yes_986954

Залишити відповідь