26.01.2022

Мінцифри запровадило нові стандарти якості державних послуг

Міністерство цифрової трансформації затвердило наказ, що запроваджує єдині стандарти якості державного сервісу.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі Мінцифри.

Нові стандарти обов’язкові для ЦНАП, сервісних центрів МВС, державних міграційних служб та всіх держорганів (загалом понад 7 тисяч), що надають адміністративні послуги українцям.

«Наказ дозволить практично реалізувати сучасний клієнтоорієнтований підхід у державних установах та наблизити рівень сервісу до європейських та світових стандартів і практик надання держпослуг», – розповіла заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

За її словами, таке рішення спростить роботу працівників ЦНАП та інших фронт-офісів, що надають адміністративні послуги. Адже у них з’явиться чіткий порядок дій у типових ситуаціях та варіанти реагування у нетипових.

Серед обов’язкових вимог, зокрема:

  • якісно та без дискримінації надавати послуги всім, хто звертається, в тому числі людям з інвалідністю, бабусям та дідусям, іноземцям та представникам національних меншин;
  • уникати та запобігати виникненню конфліктів із відвідувачами;
  • щоденно збирати та реагувати на відгуки відвідувачів, а також враховувати зауваження для поліпшення сервісу;
  • підтверджувати отримання е-листів і зазначати ПІБ та контакт працівника, що опрацьовує їх, якщо послуга надається електронною поштою;
  • відповідати впродовж 5 хвилин під час спілкування в онлайн-чаті. Якщо відповідь потребує більше часу, людину треба попередити впродовж 1 хвилини.

Розширилися і наявні вимоги:

  • безбар’єрно надавати сервіс різним групам населення. Наприклад, надавати інформацію жестовою мовою або використовувати онлайн-перекладач для спілкування з іноземцями;
  • адаптувати простори очікування та обслуговування для людей з інвалідністю, відвідувачів з дітьми та людей будь-якого зросту, а також допомагати їм під час візиту.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації та американська Асоціація юристів підписали меморандум про співробітництво.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3383413-mincifri-zaprovadilo-novi-standarti-akosti-derzavnih-poslug.html

Залишити відповідь