Ср. Січ 20th, 2021

Міністри, чиновники та прокурори: Омбудсмен пояснив, хто складатиме іспит з української мови

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

Підтвердження знань насамперед потрібне для державних чиновників

Іспит на знання державної мови в 2021 році доведеться складати не всім категоріям українців. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі одного з телеканалів.

За словами Креміня, іспит на знання державної мови складатимуть ті, хто займатиметься діяльністю, пов’язаною з державною владою. “Насамперед це стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу, – це будуть і міністри, і чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори”, – сказав мовний омубдсмен.

Також підтвердити свої знання української мають підтвердити громадяни інших держав, які хочуть отримати громадянство України.

Водночас іспит не потрібно складати нардепам і правоохоронним структурам. “Будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону”, – висловився Кремінь.

Новини за темою: У Сан-Паулу вперше привітали з Новим роком українською

Нагадаємо, нещодавно в Міністерстві освіти і науки заявили, що учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році можуть обрати для тестування лише один предмет. Про те, скільки триватиме реєстрація, та коли відбудеться пробне ЗНО, читайте тут.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/ministry_chynovnyky_ta_prokurory_ombudsmen_poiasnyv_khto_skladatyme_ispyt_z_ukrainskoi_movy_991958

Залишити відповідь