Нд. Кві 18th, 2021

Львів може долучитися до проєкту приміського сполучення City Express

Поділіться записом

До проєкту приміського сполучення «City-Express», запуск якого на першому етапі запланований у Києві, Харкові та Дніпрі, може долучитися Львів. 

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час дискусії «S-bahn по-львівські. Як Укрзалізниця може допомогти вирішити транспортні проблеми Львова», повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

«Зараз ми напрацьовуємо подібні проєкти для Києва, Дніпра і Харкова, і я переконаний, що Львів як велике туристичне місто теж має долучатися до цього проєкту. Це має бути співпраця кількох гілок влади та міст-супутників, які дотичні до Львова. S-bahn має розвантажити автошляхи, запропонувати більш екологічний та великогабаритний міський електричний транспорт», – розповів міністр.

За його словами, для того, щоб запустити міський електричний експрес, який зможе об’єднати і міські, і міжміські перевезення, необхідно зважати на 3 аспекти.

«Питання, які досі не вирішені – це оновлення рухомого складу, підтримка залізниці в частині організації та диспетчеризації руху і частково в частині інфраструктури. Ну і третє – система компенсацій. Це важливо для того, щоб проєкт працював системно, а не зупинився, як це відбулося на прикладі Києва», – відзначив Криклій.

Міністр пояснив, що саме через відсутність публічних договорів-зобов’язань, завдяки яким компенсувалася б частина витрат залізниці, та інвестскладової, яка могла б спрямовуватися на оновлення і ремонт рухомого складу, проєкт у столиці зупинився.

«Зараз ми спробуємо дати йому нове життя», – підсумував очільник Мінінфраструктури.

Читайте також: Укрзалізниця сподівається на допомогу держави для розвитку City Express

Як повідомляв Укрінформ, під час виступу на всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» Президент Володимир Зеленський анонсував реалізацію проєкту якісного приміського залізничного сполучення — City Express.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3217783-lviv-moze-dolucitisa-do-proektu-primiskogo-spolucenna-city-express.html

Залишити відповідь