07.12.2021

Літератор Ян Таксюр про уроки, сформульовані у фільмі, які може отримати сьогоднішня Україна

Ян Таксюр
Фото з відкритих джерел

Літератор Ян Таксюр розповів про уроки, сформульовані в новому фільмі митрополита Тихона Шевкунова “Загибель імперії. Російський урок”, які може отримати сьогоднішня Україна.

“Спасибі, владика, за ваш фільм. Хочу розповісти про ті уроки, які я витягую для себе з цього фільму і мені б дуже хотілося, щоб ті уроки, які я витягую і витягла б моя рідна Україна, і наша Церква. Я буду говорити не як літератор і публіцист, а як чадо Української Православної церкви. Перший урок, який я для себе виводжу: фільм ще раз нагадав, сьогодні згадували про Достоєвського, а Достоєвський говорив, що “російська людина без Бога погань”, ще говорив нам Достоєвський, що “якщо Бога немає, все дозволено”. Так ось, урок, який я виношу з того, що я побачив, та власне, мені здається, що без урахування цього уроку взагалі нічого неможливо. Був забутий, був винесений за дужки творець. Ціла країна, народ, за рідкісними винятками, спробувала влаштовувати своє життя без Бога, і це, на мою думку, головна причина катастрофи”, – зазначив він.

При цьому Ян Таксюр додав, що якщо говорити про відновлення, то без усвідомлення того, що це коренева причина, і покаяння – нічого хорошого очікувати не варто.

“А покаяння, як я розумію, власне, як розуміє будь-яка православна людина – зміна свого ставлення до свого вчинку і до того, що сталося. Ось це є покаяння. Без цього нічого не буде. Коли суспільство усвідомлює, що ось це погано, ось цього не можна було робити. Коли ж забутий Бог, тоді можна все”, – пояснив він.

Ян Таксюр також зазначив, що для себе зробив висновок з фільму, що батько революційних процесів завжди один і той самий – це колективне біснування.

“Це коли людина відмовляється від Бога, місце в його душі займають біси і вони починають рухати цією людиною. А маси, коли вони рухають масами, вони рухають цілою країною. Так от, біси, в тому числі, вони отримують максимальне задоволення, коли люди втрачають божеський вигляд”, – підкреслив літератор.

Наостанок Ян Таксюр додав, що фільм митрополита Тихона Шевкунова підтверджує ще раз те, що з усіх можливих державних утворень, державного устрою, все ж православна монархія є оптимальним варіантом.

“Русь покликана до того, щоб, зрештою, саме так організувати своє життя, щоб стати територією порятунку. Дай Боже, щоб ми повернули собі свою Русь, історично повернули собі цю місію. І якщо ми усвідомлюємо, що це так, ми покликані стати територією порятунку від зла заради Царства Небесного, тому що мета людського життя – Царство Небесне. Відповідно і держава повинна формувати таку саму мету для своїх громадян. От якщо це все буде усвідомлено, то тоді можна говорити про якесь серйозне духовне просування, а буде духовне просування, Господь, побачивши, що ми одумалися, що ми покаялися, він пошле і нових діячів в політику, в геополітику, і у військову справу, і так далі”, – підсумував він.

Нагадаємо, трохи понад сто років тому, в листопаді 1918 року завершилася Перша світова війна. В результаті цієї війни сталася аварія чотирьох імперій – Російської, Німецької, Османської та Австро-Угорської. Російська імперія впала після Лютневої революції і проголошення республіки у вересні 1917 року. Як це сталося? Про це новий фільм митрополита Тихона Шевкунова “Загибель імперії. Російський урок”.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/literator_yan_taksiur_pro_uroky_sformulovani_u_filmi_iaki_mozhe_otrymaty_sohodnishnia_ukraina_1018337

Залишити відповідь