Пн. Січ 18th, 2021

Лікар-терапевт розповіла, як провести тест на COVID-19, щоб результат був на 100% правильним

Поділіться записом

Телеканал ZIK

Період забору матеріалів також має значення при проведення тестування на коронавірус

Щоб тест на коронавірус COVID-19 показав правильний результат, потрібно правильно провести забір матеріалів, його має проводити спеціаліст, а лабораторія повинна мати відповідний сертифікат.

Про це в ефірі ток-шоу “COVID-19: Підтримуємо один одного” на телеканалі ZIK заявила профессор кафедри терапії Української військової медичної академії, лікар-терапевт Мар’яна Селюк.

“Перша умова, яка повинна бути, щоб тест показав нам абсолютно правильний результат, це правильний забір матеріалу. Тобто досвідчена людина має взяти матеріал, а не просто десь навмання. Також це має бути дійсно сертифікована лабораторія, яка несе відповідальність за свої аналізи. Також має значення певний період забору. Інколи РНК може бути негативним, якщо немає такого навантаження вірусу, що проявився, таке теж може бути. Але, якщо своєчасно, абсолютно правильно взяти забір матеріалу і його виконали у сертифікованій лабораторії, то цей тест дійсно буде правильним”, – сказала Маряна Селюк й додала, що медицина – це не математика, тому і під час тестування на коронавірус також може бути похибка.

Вона також прокоментувала можливість проведення в Україні тестів на новий штам коронавірусу, який напередодні виявили у Великій Британії. Лікар зауважила, що у МОЗ пообіцяли до кінця року представити нові праймери до тестів.

“Але поки що для нас це “терра інкогніта”. Ми поки не знаємо, із чим ми стикнулися. З одного боку нам розповідають одне, з іншого – інше. Ніби вони подібні, але відмінні за агресивністю. Якщо вони більш-менш подібні, можливо, ці тести і будуть відповідати. Хоча сказали, що тести перероблять, стандартизують, а ми будемо сподіватися, що те, що говорять, буде відповідати дійсності. На перспективу наразі важко сказати. Але будь-який тест матиме негативний результат, якщо неправильно провести забір матеріалу”, – підкреслила Маряна Селюк.

Новини за темою: Хтось нагорі зацікавлений: Доктор Комаровський відреагував на мутацію коронавірусу

Нагадаємо, очільник МОЗ Максим Степанов визнав, що 30% тестів для виявлення коронавірусної інфекції в Україні є недостовірними, проте тести мають бути точні або ж їх не має бути взагалі.

Додамо, що станом на ранок 23 грудня в Україні лабораторно підтверджено 989 642 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Як ідеться у повідомленні МОЗ, 10 136 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 грудня 2020 року. Зокрема, захворіли 537 дітей та 422 медпрацівники. Також за минулу добу летальних випадків – 275, одужали 15 372 особи.

Слід зауважити, що головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомляв, що в Україні до кінця року змінять системи ПЛР-тестування для виявлення нового штаму коронавірусного захворювання в інфікованих українців.

Раніше повідомляли про виявлення нового штаму коронавірусу у Великій Британії. Жителі країни нині не панікують, а дотримуються протиепідемічних рекомендацій.

Вірус шириться миттєво та значно відрізняється від раніше відомого коронавірусного захворювання. Наразі зі Сполученого Королівства вже повертаються українці. Поки що керівництво України не ухвалило рішення про закриття кордонів.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/likar_terapevt_rozpovila_iak_provesty_test_na_covid_19_shchob_rezultat_buv_na_100_pravylnym_991162

Залишити відповідь