17.09.2021

Кучеренко: Теплокомуненерго будуть змушені підвищити тарифи на опалення у півтора рази

Олексій Кучеренко
Фото з відкритих джерел

Важливим є питання, чи вистачить “Нафтогазу” блакитного палива для населення

Колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко прогнозує, що в зимовий період теплокомуненерго доведеться підвищити тариф на опалення в півтора раза. Про це він розповів в ефірі “Першого Незалежного”. 

“По газу. Населення, яке напряму споживає газ теоретично гарантовано, що весь час до кінця опалювального сезону – до 1 квітня наступного року, воно буде отримувати газ, покупати, якщо перейде на річний тариф – за ціною 7,96 від “Нафтогазу” і 7,99 від трейдерів наближених до “Нафтогазу”. Це з ПДВ, але без розподілу. Розподіл дуже різний”, – зазначив Кучеренко. 

Окрім цього, він наголосив на ще одному принциповому питанні: чи вистачить газу “Нафтогазу” для населення напряму, адже йдеться про приблизно 8,8 млрд кубів.

Новини за темою: В Україні початок опалювального сезону перебуває під загрозою зриву, – “Нафтогаз”

“Зараз система контрактів і ціноутворення така, що я з величезною ймовірністю кажу, теплокомуненерго і міські голови, і виконкоми будуть вимушені піднімати тариф на тепло і суттєво – в півтора рази”, – заявив ексміністр.

У зимовий період, за словами Кучеренка, ситуація буде набагато складнішою, ніж це можна передбачити. 

“Бо газу для населення даже уявімо, якщо вистачить, але енергетика та прямі споживачі, наші підприємства – вони будуть купляти газ за ціною, знаєте, яка зараз біржова ціна? Десь, приблизно, 18-19 грн – це на сьогодні. Тобто втричі, майже, більше, ніж для населення. Відповідно, чи потягне бюджетна сфера, потягне бізнес – дрібний, середній, потужний цю ціну, мені важко сказати”, – додав він.

Новини за темою: Транзит російського газу через Україну може бути продовжений і після 2024 року, – експерт

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні газопостачальні компанії підвищили місячні тарифи до 20 гривень на газ для населення у вересні. 

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/kucherenko_teplokomunenerho_budut_zmusheni_pidvyshchyty_taryfy_na_opalennia_u_pivtora_razy_1010714

Залишити відповідь