20.01.2022

Кримчанин Чалгозов заявив, що його намагалася завербувати ФСБ

Куртумер Чалгозов, якого 14 грудня 2021 року в окупованому Криму затримали працівники ФСБ, заявив, що його намагалися завербувати, погрожуючи кримінальною справою.

Відео із заявою Чалгозова опублікувала у Фейсбуці «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«У тебе 10 хвилин, думай. Або твоє життя зміниться на гірше – і ти сядеш. Або працюватимеш з нами – і житимеш, як жив», – навів Чалгозов слова російських силовиків.

За словами Чалгозова, його вивезли з дому в наручниках та непрозорих окулярах. У підвалі змусили пройти тест на поліграфі, ставлячи запитання стосовно підриву газопроводу в селі Перевальному. Після цього прив’язали скотчем до стільця та почали погрожувати кримінальною справою, а додому відпустили лише ввечері.

Тоді Куртумер Чалгозов не захотів докладно розповідати про допит. Але після заяви Нарімана Аметова, якого затримали в Старому Криму за аналогічних обставин і катували струмом, вирішив повідомити, на що змушений був піти, щоб уникнути тиску російських спецслужб.

Він розповів, що під загрозою кримінальної справи підписав документи про співпрацю з ФСБ, проте публічно зізнався, що «не має наміру бути стукачем».

Як повідомляв Укрінформ, 14 грудня у Феодосії силовики після обшуку затримали 23-річного кримського татарина Куртумера Чалгозова. Його допитували у справі стосовно Нарімана Джелялова. Наступного дня його відпустили, пообіцявши викликати на повторний допит.

Посольство США в Україні засудило затримання та допит Чалгозова.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3380088-krimcanin-calgozov-zaaviv-so-jogo-namagalasa-zaverbuvati-fsb.html

Залишити відповідь