16.10.2021

КМДА не добудовуватиме незавершені новобудови, – джерело


Фото з відкритих джерел

Київська влада не добудовуватиме незавершені столичні новобудови, оскільки в бюджеті на це немає грошей. До того ж влада побоюється, що забудовники візьмуть на озброєння таку практику. Про це джерело з Мінрегіону розповіло журналістці 112ua.tv Олені Голубєвій.

“Добудовувати будинки своїм коштом місто не має права. У бюджеті – податки киян. І уявіть, що замість того, щоб вкладати в школи, лікарні, дитсадки та міські комунікації, місто добудовуватиме за нечесних забудовників будинки. Був би хоч один такий прецедент, і в підсумку будівельний ринок чітко відреагував би і сказав – почекаємо. Отже, іншим так можна, і ми так хочемо”, – сказав чиновник.

Автор матеріалу зазначає: переважно проблема недобудованих будинків у Києві сьогодні пов’язана з комплексами банку “Аркада”, що лопнув, – ЖК “Патріотика”, “Патріотика на озерах” та “Еврика”. Тільки “Патріотика на озерах” передбачала будівництво 43 житлових будинків висотою 26-27 поверхів, лікарню, три школи, шість дитсадків і два торгцентри.

Дефіцит коштів на добудову “Патріотики” й “Еврики” оцінюється в 3,2 млрд грн. Згідно з меморандумом, який підписали мер Києва Віталій Кличко, глава МВС Арсен Аваков, глава СБУ Іван Баканов, глава Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут і міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, добудовувати будинки мала група “Столиця”. Але в серпні фінансування і роботи з добудови було припинено.

Детальніше про небезпеки інвестицій у первинний ринок нерухомості читайте в матеріалі “З хорошого-тільки бетон: як поневіряються люди, які купують квадратні метри в київських новобудовах“.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/kmda_ne_dobudovuvatyme_nezaversheni_novobudovy_dzherelo_1014294

Залишити відповідь