20.10.2021

Катерина Кива: Подвиг визволителів Кременчука є прикладом героїзму для всіх поколінь


ZIK

Подвиг героїв, які визволили українську землю від німецько-фашистських загарбників є прикладом для всіх наступних поколінь, він незабутній і шанований. Про це заявила журналістам керівник Полтавської обласної молодіжної організації “Опозиційна платформа – За життя” Катерина Кива в Кременчуці 29 вересня.

“Цей день важливий не лише для жителів Кременчука, а й усієї нашої країни. 78 років тому справжні герої не просто звільнили це місто, вони подарували нам життя, вони зупинили війну. Їх подвиг – приклад для нас на століття”, – сказала вона.

Полтавська міська організація партії “Опозиційна платформа – За життя” та обласна молодіжна організація партії поклали квіти до пам’ятника Воїну визволителю в сквері “Бабаєва” і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Як відомо, 29 вересня 1943 року Кременчук був звільнений від німецько-фашистських загарбників. У визволенні міста брали участь 10 стрілецьких дивізій, 1-й механізований корпус, окремі артилерійські і мінометні полки, зенітні полки.

За роки окупації і при відступі гітлерівські війська знищили 93 промпідприємства, всі культурно-освітні установи, залізницю, електростанцію, міст через Дніпро, 97% житла. У місті після 29 вересня 1943 року збереглися тільки 22 будівлі. Однак найбільшими були людські втрати – відповідно до перепису населення 1939 року в Кременчуці проживало близько 90 тис осіб, а в 1945 році їх залишилося тільки 38 тис.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/kateryna_kyva_podvyh_vyzvolyteliv_kremenchuka_ie_prykladom_heroizmu_dlia_vsikh_pokolin_1013473

Залишити відповідь