Вт. Вер 22nd, 2020

“Городницький скарб” передадуть до Новоград-Волинського краєзнавчого музею

Поділіться записом

Знайдені на Житомирщині 38 срібників часів Київської Русі, які називають «Городницьким скарбом», планують передати до Новоград-Волинського краєзнавчого музею.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

«МКІП вважає за доцільне передати знахідку Національному музею історії України – НМІУ для подальшого наукового опрацювання, а вже після реставрації та опрацювання скарб варто передати до фондів Новоград-Волинського краєзнавчого музею, де є всі необхідні умови для його належного зберігання та охорони», – йдеться у повідомленні.

Крім того, міністерство наполягає на виплаті грошової винагороди людині, яка знайшла та добровільно передала унікальний скарб національного значення до Державного музейного фонду.

Читайте також: На місці, де знайшли “Городницький скарб“, виявили ще монети

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня в смт Городниця на Житомирщині місцеві жителі, копаючи пісок на березі річки Случ, знайшли 32 срібники часів Київської Русі, які історики вважають унікальним скарбом національного значення. Згодом археологи виявили там ще 6 срібників.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3091447-gorodnickij-skarb-peredadut-do-novogradvolinskogo-kraeznavcogo-muzeu.html

Залишити відповідь