27.11.2021

День Гідності та Свободи: у Харкові пройшов мітинг єднання

У Харкові біля будівлі облдержадміністрації відбувся Мітинг єднання до Дня гідності та свободи.

Про історію харківського Євромайдану нагадує інсталяція – намет, діжки та шини, встановлені перед будівлею ОДА, як і вісім років тому, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Участь у заході взяли понад двісті людей з прапорами України, символікою різних організацій та червоно-чорними стягами. Серед учасників мітингу – лідери громадських організацій, включаючи “Спілку ветеранів АТО”, представники влади та бізнесу, духовенства.

“Прагнення гідності та свободи – в генах українців. Вся наша історія – це шлях розбудови держави, в основі якої – гідність та свобода для кожного з нас… Свобода мислення, висловлення та дій – це ознака українців. Бути рівними у суспільстві, бути не тільки населенням, а ще й громадянами – це мета, якої ми не зраджували ніколи. Саме тому Україна не схожа на Білорусь та Росію. Ми обираємо вільне майбутнє”, – заявив під час мітингу в.о. голови ОДА Олександр Скакун.

За словами одного з координаторів харківського Євромайдану Дмитра Булаха, у 2014 році українці обрали шлях гідності, щоб не стати маріонеткою північного сусіда, але попереду ще багато роботи.

“Треба зберегти надбання революції, але її треба закінчити в одне покоління. Нам потрібна національна еліта, яка зможе зайти до влади з наміром працювати на Україну… Але ми не маємо права розчаруватися в наслідках Революції гідності, бо це була революція ідеалів, а не інтересів”, – заявив він.

Мітинг до Дня Гідності та Свободи провели у Харкові / Фото: В’ячеслав Мадієвський. Укрінформ

Після мітингу учасники вирушили до пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі міста, де відбулася церемонія покладання квітів.

Безпеку під час акції біля ОДА забезпечували близько 100 правоохоронців. Інцидентів не зафіксовано.

Як повідомлялося, День гідності та свободи відзначається в Україні щороку 21 листопада на честь двох знаменних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3354770-den-gidnosti-ta-svobodi-u-harkovi-projsov-miting-ednanna.html

Залишити відповідь