Сб. Гру 5th, 2020

Безсимптомні хворі на COVID-19 рідше передають вірус, – дослідження

Поділіться записом
3D-модель коронавірусу
Фото з відкритих джерел

Також безсимптомні хворі можуть швидше нейтралізувати вірус

Вчені заявляють про те, що приблизно кожна 5 людина, яка захворіла на COVID-19не відчуває жодних симптомів. При цьому люди, які не відчувають симптомів хвороби, рідше заражають інших. Про це повідомляє видання Nature, з посиланням на аналіз різних досліджень. 

Зазначається, що дослідження, які проводилися на ранній стадії пандемії показали, що частота безсимптомних інфекцій може досягати 81%. Але за результатами нещодавнього аналізу 13 досліджень, в яких взяли участь 21 708 осіб, частота безсимптомних проявів становить 17%.

Автори аналізу визначили безсимптомних людей як тих, у яких не було ні одного з ключових симптомів COVID-19 протягом усього періоду спостереження. При цьому проводився аналіз лише тих досліджень, в яких за пацієнтами спостерігали протягом семи днів, як мінімум. Оскільки у більшості людей симптоми розвиваються протягом 7-13 днів.

Новини за темою: Пандемія COVID-19 в Україні: Ситуація вийшла з-під контролю

Науковці зазначають, що безсимптомні люди на 42% рідше передають вірус, ніж люди з симптомами. Крім того, в рамках дослідження, швейцарські вчені змоделювали поширення вірусу серед людей, що живуть разом. Вони повідомляють, що ризик передачі вірусу від безсимптомної людини іншим мешканцям становить близько чверті ризику передачі від людини з симптомами.

Але це не означає, що у цих людей сильніша або стійкіша  імунна відповідь – є свідчення того, що у людей з важкою формою COVID-19 спостерігався більш тривала відповідь антитіл.

Науковці наголошують, що безсимптомні люди повинні дотримуватися заходів, що знижують поширення вірусу, такі як соціальне дистанціювання, гігієна рук і носіння маски.

Новини за темою: За кордон при коронавірусі: Які країни відкриті для українців і куди бігти, якщо захворів на COVID “на чужині”

Раніше повідомлялося, що за минулу добу в Україні встановили новий антирекорд – 14 575 хворих на коронавірус.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/bezsymptomni_khvori_na_covid_19_ridshe_peredaiut_virus_987835

Залишити відповідь