Нд. Кві 18th, 2021

Академія СБУ поєднує мовну підготовку з контррозвідувальною – ректор

Поділіться записом

У Національній академії СБУ проводиться ґрунтовна мовна підготовка – причому паралельно з підготовкою контррозвідувальною.

Про це ректор Академії полковник Андрій Черняк сказав в інтерв’ю першому голові СБУ генералу армії України Євгену Марчуку, передає Укрінформ. Відео інтерв’ю розміщено у Фейсбуці.

Як розповів Черняк, у Національній академії СБУ проводиться не лише навчання курсантів, а й перепідготовка понад 1200 військовослужбовців, офіцерів – зокрема, з  питань протидії тероризму, кібертероризму, контррозвідувального захисту економіки держави.

За словами ректора, послугами перепідготовки та підвищення кваліфікації користуються Воєнно-дипломатична академія імені Євгенія Березняка, Академія Служби зовнішньої розвідки, Академія Нацгвардії, інші силові структури.

“Та кількість працівників, яка щороку проходить перепідготовку, свідчить про те, що є постійний запит на наші послуги”, – наголосив Черняк.

Він також розповів, що в мовному центрі Академії викладають 12 іноземних мов. Серед них базові – німецька, англійська, французька, а також арабська, китайська, фарсі, турецька, угорська, румунська, польська тощо.

Читайте також: Підготовка фахівців з кібербезпеки є визначальним напрямом для академії СБУ – ректор

При цьому, зауважив ректор, зараз ведеться підбір фахівців з інших мов, адже виклики, які сьогодні стоять перед СБУ – надзвичайно різноманітні. “І так званий контррозвідувальний режим передбачає насамперед контроль. Навіть у провідних європейських країнах є маргінальні структури, які підпорядковуються країні-агресору. Можу засвідчити це як людина, яка керувала підрозділом по боротьбі з інформаційною агресією. Були випадки, коли відомі медійні ресурси Німеччини та країн Східної Європи були підконтрольними РФ і використовувались для започаткування тих чи інших інформаційних кампаній. Їх потім підхоплювали Росія-24 та інші медіа і розганяли на весь світ. Тому наявна кількість мов не є вичерпною. Ми, звичайно, хочемо якомога більше”.

Як підкреслив Черняк, “ми підбираємо викладачів – не лише фахівців, а й патріотів, щоб дійсно надійні люди готували наших курсантів. Тому це передбачає ґрунтовну перевірку”.

Читайте також: Антитерористична безпека: в Академії СБУ вчать топ-менеджмент Міністерства енергетики

Він додав, що в Академії паралельно ведеться мовна і контррозвідувальна підготовка.

“Під час контррозвідувальної враховуються конкретні аспекти застосування тієї чи іншої мови в оперативно-розшукових заходах, при документуванні протиправної діяльності тощо. Є окрема спеціальність, де готують філологів, а є спеціальність “Державна безпека”, де готують оперативників з поглибленим вивченням іноземних мов”, – резюмував  ректор Академії СБУ.

Як повідомлялося, ректор Національної академії СБУ полковник Андрій Черняк заявив про плани актуалізувати підготовку кадрів для військової контррозвідки.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3219856-akademia-sbu-poednue-movnu-pidgotovku-z-kontrrozviduvalnou-rektor.html

Залишити відповідь