07.12.2021

Аграрії цьогоріч отримали ₴36,7 мільярда пільгових кредитів

Українські аграрії цьогоріч отримали кредитів на пільгових умовах на загальну суму 36,7 млрд грн. Окрім того, понад 31 млрд грн аграріям було виділено за програмою «Доступні кредити 5–7–9%».

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Проте малі фермери не завжди мали доступ до такого фінансування. І, щоб зробити для них кредитування простішим, доступнішим та відчутнішим, Верховна Рада на початку листопада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Тепер на стратегічному рівні завдяки його діяльності збільшаться обсяги інвестицій в аграрний сектор економіки, підвищиться конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції та її якість”, – написав міністр.

Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Основна умова – у власності та/або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції.

Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Ці гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду.

Статутний капітал формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету (близько 1,5 млрд грн) та донорської допомоги міжнародних партнерів. Загалом він становитиме близько 3 млрд грн. А його діяльність дасть змогу профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3356003-agrarii-cogoric-otrimali-367-milarda-pilgovih-kreditiv.html

Залишити відповідь