20.10.2021

У Харкові відбулася прем’єра авангардної опери «Вишиваний. Король України»

“Це перша така опера на історичному матеріалі в Україні за останні 30 років. Три роки працювали над постановкою відомі діячі культури з Харкова, Києва, Івано-Франківська, Львова, солісти-вокалісти, починаючи з талановитого виконавця головної ролі Володимира Козлова, симфонічний оркестр, майстри декорацій та художники по костюмах – і от ми презентуємо нашу працю глядачам, і радіємо, що вони сприймають її так, як нам мріялося”, – сказала в антракті продюсер проєкту, голова «Центру українських ініціатив» (Відень) Олександра Саєнко.

Автор лібрето Сергій Жадан нагадав, що Василь Вишиваний, за народженням — ерцгерцог Вільгельм Габсбурґ-Лотаринзький – 30 років різними способами домагався об’єднання українських земель як автономного Князівства під габсбурзьким протекторатом.

Читайте також: Стартував VINNYTSIA JAZZFEST: що у програмі

“Так, він припускався помилок, але до смерті не зраджував мрії про постання України і шукав способів її втілення. Такі біографії, як у Вишиваного, непогано би залучали підлітків до вивчення історії. Тут є все – кохання, інтриги, гроші, велика політика, війни, релігія, проблеми з батьками”, – сказав Жадан.

Композитор Алла Загайкевич, яка вперше поєднала класичний симфонічний оркестр з електронікою, пишається не тільки музикою, а й знайденим нею, як вона каже, особливим тембром голосу для кожної дієвої особи: “Це як в театрі Брехта!”, – підкреслила вона.

В опері задіяно близько 200 артистів, для них приготували понад 300 костюмів. Головна декорація – триярусна «вертепна» алюмінієва конструкція з пандусом вагою 5 тонн, на якій одночасно може перебувати понад 60 осіб.

Вартість постановки, за словами генерального директора СХІД ОПЕРА Олега Орищенка, перевищує 17 млн грн. “Це найдорожча і, сподіваємось, найкраща сучасна опера в Україні”, – сказав він.

Серед глядачів прем’єри є представники дипломатичних відомств України, Німеччини та Австрії, відомі діячі освіти, культури, спорту, представники влади Харкова та області.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3325892-u-harkovi-prohodit-premera-avangardnoi-operi-visivanij-korol-ukraini.html

Залишити відповідь