Ср. Сер 12th, 2020

Зеленський підписав закон про зниження “зелених тарифів” та доручив щотижня доповідати про енергетику

Поділіться записом

Зазначається, що йдеться про закон №810-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії”, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

“Закон є першим кроком на шляху вирішення наявних проблем на ринку електроенергії та спрямований на забезпечення енергетичної стабільності країни”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, щоб він вирішив проблеми функціонування ринку електричної енергії в Україні. Він бачить вирішення проблем через “справедливі умови діяльності для всіх суб’єктів господарювання об’єднаної енергетичної системи України”.

В ОПУ додали, що глава держави тримає під особистим контролем питання забезпечення сталої та надійної роботи об’єднаної енергетичної системи України та доручив голові уряду щотижня доповідати про результати виконання поставлених завдань.

Документ дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

“На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дозволить зменшити об’єм виплат “зеленій генерації” приблизно на 2 млрд євро”, — заявив Денис Шмигаль.

Новини за темою: СБУ попередила Разумкова про загрозу енергобезпеці країни через “зелений тариф”

Нагадаємо, у червні Кабмін підписав меморандум із виробниками “зеленої” електроенергії, що передбачає зменшення тарифів для них. Крім того, документом посилюється відповідальність за незбалансоване виробництво електроенергії.

21 липня 288 народних депутатів проголосували за законопроєкт № 3658, який передбачає зниження “зеленого” тарифу.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/zelenskyi_pidpysav_zakon_pro_znyzhennia_zelenykh_taryfiv_ta_doruchyv_shchotyzhnia_dopovidaty_pro_enerhetyku_976656

Залишити відповідь