Вт. Гру 1st, 2020

Якщо у держбюджеті-2021 не буде допомоги аграріям, продовольча криза стане реальністю, – Плачкова

Поділіться записом
Народний депутат України Тетяна Плачкова
Фото з відкритих джерел

Також в проєкті держбюджету-2021 закладено занадто мало коштів на боротьбу з COVID-19, каже депутатка

Якщо в 2021 році держава не допоможе аграріям, то продовольча криза буде вже не міфом, а реальністю для України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція “Опозиційна платформа – За життя”) Тетяна Плачкова.  

Тетяна Плачкова підкреслила: якщо проаналізувати проєкт державного бюджету на 2021 рік, за який народні депутати проголосували у першому читанні, стає зрозуміло, що ні зарплати, ні пенсії в Україні фактично не зміняться, навіть незважаючи на те, що реальний прожитковий мінімум сьогодні вдвічі вищий від того, який закладений в бюджеті. 

Відтак, додала Плачкова, поправки “Опозиційної платформи – За життя” до проєкту закону в основному стосувалися соціальної підтримки громадян України, а також розвитку аграрної сфери.

“І не просто розвитку, а хоча б допомоги сьогодні аграрному сектору, тому що цей 2020 рік показав, як важко нашим аграріям було вижити. Ми неодноразово намагалися внести зміни до бюджету-2020, щоб допомогти в цьому року аграріям, але цього не було зроблено в 2020 році. Якщо це не буде зроблено і в 2021 році, то продовольча криза буде вже не міфом, а реальністю. На жаль, прогнози щодо клімату невтішні, і якщо сьогодні держава нічого не зробить, щоб хоч якось дати можливість аграріям вижити, ми в наступному році можемо опинитися на порозі цієї кризи”, – заявила народна депутатка.

Новини за темою: Плачкова: Влада нічого не робить для реального сектору економіки, тому в Україні зростає безробіття

Окрім цього Тетяна Плачкова зазначила, що на боротьбу з коронавірусом у проєкті державного бюджету на 2021 рік виділені мізерні кошти, особливо – на вакцинацію населення.

“Тому я дуже сподіваюся, що до другого читання Кабмін врахує хоча б зауваження Рахункової палати, тому що вона чітко показала ті проблеми бюджету, без вирішення яких там точно не впоратися в наступному році”, – прокоментувала Тетяна Плачкова.

Новини за темою: Бойко: Влада, яка приймає бюджет поліцейської держави в умовах епідемії, кризи і зубожіння людей, повинна піти

Як повідомляли, на позачерговому засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада схвалила зміни до Бюджетного кодексу за основу.

Також Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про держбюджет на 2021 рік.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/yakshcho_u_derzhbiudzheti_2021_ne_bude_dopomohy_ahrariiam_prodovolcha_kryza_stane_realnistiu__plachkova_986514

Залишити відповідь