27.11.2021

Україна має достатньо багато боргів, близько 60% до свого ВВП, – Устенко

Радник президента України Олег Устенко
Фото з відкритих джерел

Експерт уточнив, що ця заборгованість активно формувалася протягом останніх 10 років

Україна має достатньо багато боргів – близько 60% до свого валового внутрішнього продукту (ВВП). На цьому наголосив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Кошти, які ми отримуємо від Міжнародного валютного фонду, вони йдуть під достатньо низький відсоток, і це для нас дуже важливо з точки зору ефективної боргової політики. Країна має боргів достатньо багато, близько 60% до нашого валового внутрішнього продукту”, – зазначив він.

При цьому Устенко уточнив, що ця заборгованість активно формувалася протягом останніх 10 років.

“Борги, які зараз є у країни обслуговуються під високий відсоток. Відсоток, який сплачується зараз в середньому це біля 6%. Ми витрачаємо з вами 4% нашого валового внутрішнього продукту лише на обслуговування вже наявних внутрішніх та зовнішніх боргів. Кошти, які надходять від МВФ вони надходять під 3% річних, тобто є можливість знизити в принципі вартість обслуговування нашого боргу”, – підсумував він.

Новини за темою: Рада директорів МВФ розгляне другий транш stand-by для України 22 листопада

До слова, раніше Устенко повідомив, що сьогодні, 22 листопада, Україна очікує на два важливі рішення з боку міжнародного валютного фонду (МВФ), у тому числі продовження чинної програми Stand-by ще на пів року.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/ukraina_maie_dostatno_bahato_borhiv_blyzko_60_do_svoho_vvp_ustenko_1018063

Залишити відповідь