Пн. Жов 26th, 2020

У нас все зробили для комерційної основи медицини, а про охорону здоров’я забули, – Кацман

Поділіться записом
Володимир Кацман
Фото з відкритих джерел

“Слуги ” перевернули 49 статтю Конституції України з ніг на голову

“Слуги народу” все зробили для комерційних послуг на основі медицини, а про охорону здоров’я навіть не згадали.  

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK  заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман зауважив, що “слуги народу” “перевернули 49 статтю Конституції України з ніг на голову”. Експерт зазначив, що в 49 статті чимало написано про охорону здоров’я народу України і лише в одному реченні там йде мова про комерційні послуги для народу України.

“Але у нас поміняли статтю навпаки, у нас все зробили для комерційних послуг на основі медицини, а про охорону здоров’я навіть одного речення не написали”, – наголосив гість ток-шоу.

Ба більше, додав політичний експерт, “слуги народу” не спромоглися змінити систему, при якій українці тричі платять за медицину.

Новини за темою: Від медреформи до податкових канікул: Топ-зміни з 1 квітня в Україні

“Ми всі – платники соціального податку, де одна зі складових – медицина. Ми платимо в бюджет податки на медицину. Далі – ми 100 мільярдів щороку виводимо в окремий фонд для Служби здоров’я. І третій раз ми платимо за медицину тоді, коли приходимо до лікаря  і як у Жванецького кожен дивиться один на одного – пацієнта на лікаря дивиться з надією, а лікар на пацієнта дивиться з надією, а більше на його кишеню навіть дивиться. І от “слуги народу”  коли це змінять, коли вони проведуть розслідування, за яким пацієнтом пішли гроші, хто закрив всі лікарні, от тоді вони будуть мати право говорити, що  Степанов зруйнував реформу Супрун. Бо сьогодні ніхто нічого не зруйнував, вони продовжують цю реформу Супрун”, – акцентував Володимир Кацман.

Новини за темою: Приїжджати до нас красти – можна, а розслідувати – ні, – Дубінський про Супрун

Як відомо, з 1 квітня 2020 року в Україні має розпочатися другий етап медичної реформи, який передбачає введення безкоштовних медичних гарантій українцям від держави. У Кабміні стверджують, що пандемія коронавірусу та карантин з цього приводу ніяк не впливатимуть на продовження медичної реформи.

Орієнтовно з 1 квітня заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу, почнуть працювати за дещо зміненими правилами.

Також відповідно до програми медичних гарантій, з 1 квітня в Україні не буде медичних установ. Натомість заклади охорони здоров’я мають змінити статус, ставши комунальними некомерційними підприємствами. Для цього медзаклади повинні мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп’ютеризованими та підключеними до медичної інформаційної системи.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/u_nas_vse_zrobyly_dlia_komertsiinoi_osnovy_medytsyny_a_pro_okhoronu_zdorovia_zabuly_katsman_982765

Залишити відповідь