Пт. Жов 30th, 2020

Тігіпко купує акції “Промінвестбанку” в оточення Коломойського, – ЗМІ

Поділіться записом
Сергій Тігіпко
Фото з відкритих джерел

Це питання мав розглянути АМКУ

Антимонопольний комітет планував на засіданні 8 жовтня розглянути питання про надання дозволу кіпрській компанії Luregio Limited на придбання частки в статутному капіталі ТОВ “Фінансова компанія “Фортіфай”, що дозволить заволодіти понад 50% акцій “Промінвестбанку”. Про це повідомляє  Finbalance

Як зазначається, на розгляд АМКУ були поставлені два питання:

  • на придбання частки в статутному капіталі ТОВ “Фінансова компанія “Фортіфай”, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства;
  • на опосередковане придбання (через ТОВ “Фінансова компанія “Фортіфай”) акцій “Промінвестбанку”, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.
Новини за темою: Проти себе: “Голос” віддав керівні посади у виборчій комісії людям Коломойського

Слід зауважити, що наприкінці 2019 року АМКУ надав дозвіл компанії Сергія Тігіпка на придбання акцій Luregio Limited.

Також у 2017 році Сергій Тігіпко викупив “ВіЕс Банк” у російського “Сбербанку”. Згодом “ВіЕс Банк” був приєднаний до “Таскомбанку”, який теж належить Тігіпку.

Як зазначається, нещодавно у фінкомпанії “Фортіфай”, яка в березні стала переможцем аукціону з примусового продажу держвиконавцями 99,77% акцій Промінвестбанку, змінилися власники.

Донедавна в держреєстрі юросіб кінцевим бенефіціаром ТОВ “ФК “Фортіфай” значився Сергій Фаткуллін. Наразі ж бенефіціарами цієї фінкомпанії вказані Лариса Рибенкова і ТОВ “ФК “Фінєвровектор”, власниками якого, крім Лариси Рибенкової, значаться також Людмила Осикіна та Дмитро Пономарьов.

Лариса Рибенкова і Людмила Осикіна – помічниці нардепа Олега Дунди (з фракції “Слуга народу”), який до обрання в парламент був директором ТОВ “А.В.С.”, пов’язаного з “приватівцями” (також повідомлялося, що в 2001-2007 роках Олег Дунда працював у Приватбанку).

Так, серед засновників ТОВ “А.В.С.” – ТОВ “КУА “Фінансовий капітал” – одна з “приватівських” структур, які отримали рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018 про стягнення 159 млн дол з Росії як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією. У рамках виконавчого провадження щодо виконання вказаного судового рішення у березні й відбувся аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку.

Олег Дунда відомий у т.ч. тим, що подав понад 1650 правок до т.зв. “антиколомойського” закону, на прийнятті якого наполягав МВФ та який був покликаний запобігти можливості повернення Приватбанку під контроль колишніх власників (Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова).

Згадана вище Людмила Осикіна в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ДП “ТРК “Аверс” ВАТ “Корпорація “Аверс”, яке пов’язують з “приватівцями”.

Новини за темою: Люди Коломойського і Петровського готуються до зриву виборів, — Комітет виборців

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) 20 вересня ввечері почав публікацію величезного масиву даних FinCEN – підрозділу Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами, і серед 20 перших фігурантів у ньому виявилися троє з України: Дмитро Фірташ, Андрій Клюєв та Ігор Коломойський. 

Джерело: https://zik.ua/news/economics/tihipko_kupuie_aktsii_prominvestbanku_v_otochennia_kolomoiskoho_983225

Залишити відповідь