Сб. Гру 5th, 2020

Стратегія розвитку України на 2020 рік провалена, – ЗМІ

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

Озвучені в ухваленій 6 років тому Стратегії сталого розвитку “Україна-2020” плани не вдалося реалізувати. Про це в статті для 112.ua “Зе-інвентаризація держави замість Зе-аудиту: як чиновники шукали в Україні 1 трлн дол. “ресурс” пише журналіст Анна Пєшкова. 

Всупереч планам потрапити в топ-30 рейтингу Doing Business Світового банку, Україна в 2020 році посіла лише 64 місце. Закладений у Стратегію суспільний договір між владою, бізнесом і громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності, не виявився ефективним.

Згідно Стратегії-2020, Україна повинна була увійти до 50 кращих країн світу за Індексу сприйняття корупції Transparency International. У підсумку в 2019 році країна посіла 126-е місце з 180 і опинилася на одному рівні з Киргизстаном, Азербайджаном і Джибуті.

Валовий внутрішній продукт у розрахунку на одну людину повинен був до 2020 року зрости до 16 тис. дол., але склав 13 тис. дол.

Стратегія також передбачала 62 реформи, серед яких: медична, податкова, антикорупційна, судова, реформа правоохоронної системи, децентралізація, реформа держуправління, дерегулювання. Ефект від впровадження частини з них експерти вважають низьким. Деякі ж реформи зовсім не були проведені.

Виділення на національну безпеку і оборону більше 3% від ВВП, – один з небагатьох планів даної стратегії, який чиновники втілили.

Незважаючи на практику провалу різних стратегій і програм розвитку української економіки, влада продовжує розробляти подібні документи. Наразі уряд працює над Стратегією-2030, заснованою на “Аудиті української економіки”, результати якого представники команди президента представили 6 листопада.

Автор матеріалу вказує на низькі шанси здійснення закладених в нову Стратегію планів, оскільки тривалість роботи команди нинішнього президента і поточного складу Кабміну з великою ймовірністю не досягне 10 років. Навіть обіцянки, котрі представники влади дали цьогоріч, виявляється складно реалізувати. Крім того, досі не ухвалена програма дій уряду-2020.

“Бажання уряду варто було показати в документах, виконання яких чиновники ще можуть контролювати, – підкреслює автор публікації. – Наприклад, у проекті бюджету на 2021 рік. Однак навіть поверхневий аналіз цього документа дає розуміння того, що в ньому нічого істотно не змінилося в порівнянні з 2018-2019 рр. Соціальні виплати як були нижче прожиткового мінімуму, так і залишилися, борги продовжують нарощуватися”.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/stratehiia_rozvytku_ukrainy_na_2020_rik_provalena_zmi_986383

Залишити відповідь