20.10.2021

Співпраця з МВФ: Що відомо про роботу місії в Україні та на що розраховує Київ

Українські високопосадовці припускають, що розмір траншу може бути більшим від очікуваного

Топ-новина
Топ-новина

Фото з відкритих джерел

В Україні тривають переговори з МВФ – місія проводить свою роботу в онлайн-режимі. Відомо, що українська сторона сподівається на продовження програми та отримання траншу. При цьому є певні завдання, які Україна повинна виконати. Адже попередні переговори не принесли очікуваного результату.

Про умови подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом розповідаємо детальніше.

Деталі переговорів з МВФ

У четвер, 21 вересня, в Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Постійний представник МВФ Ваграм Степанян повідомив, що робота триватиме в онлайн-режимі.

Головними темами обговорення стали реформи в Україні та держбюджет. Місія зосередиться на питаннях незалежності НБУ, реформах судової сфери, а також зміцненні антикорупційних інституцій та проєкті держбюджету на 2022 рік.

“Продовження співпраці з МВФ є зараз одним із першочергових завдань влади, і я сподіваюсь на успішні результати переговорів”, – повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій розповів, що у співпраці МВФ та Нацбанку українська сторона повинна внести зміни у закон про Національний банк – це найголовніший захід. Мова про законопроєкт №5850, який Верховна Рада вже підтримала у першому читанні. Він передбачає зміни у частині корпоративного управління, перш за все, внутрішнього врядування – формат співпраці по лінії рада НБУ і правління НБУ.

У проєкті визначаються та вдосконалюються критерії до членів ради НБУ, до голови НБУ та заступників. Планується запровадити поняття Кодекс етики, безпосередньо уточнити положення про співпрацю між радою та правлінням. Є низка технічних змін, що стосуються питань золотовалютних резервів.

Заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій
Пресслужба Нацбанку

За словами Гелетія, питання незалежності Нацбанку та врядування є важливими для МВФ.

У Фонді не обійдуть увагою і тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні. Це питання також важливе для МВФ. Однак наразі не відомо про напрацювання у цій сфері.

Раніше Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що рішення уряду знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт не має негативно вплинути на перемовини України з Міжнародним валютним фондом. За його словами, уряд також не дотуватиме енергогенерувальні компанії.

Тим самим Україна виконує зобов’язання за програмою stand-by із МВФ за умови, що такий крок не становить фіскальних ризиків для бюджету.

До слова, з 1 жовтня в Україні зменшилась ціна електроенергії для тих споживачів, які використовують енергоресурс ощадливо.

Новини за темою: МВФ нав’язав Україні ринкові ціни на газ з прицілом на їх рекордне підвищення

Очікування української сторони

Голова Національного банку Кирило Шевченко розповів, що Україна веде перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо продовження програми stand-by на 6-9 місяців.

Згідно з попереднім графіком, наступний транш від Фонду оцінюється в 500 млн СПЗ (спеціальних прав запозичення), або 700 млн доларів.

Водночас, за словами Шевченка, за результатами переговорів під час місії сума наступних траншів може бути скоригована. Раніше він зазначив, що допускає вищу суму з огляду на пропуск декількох траншів.

“Поточна програма закінчується 8 грудня цього року, і важливо визначитись, що далі. Наразі ми проводимо консультації з МВФ та сподіваємось на рішення щодо її продовження на 6-9 місяців. Цей термін обумовлено технічною потребою – саме стільки часу потрібно для того, щоб пройти всі передбачені програмою перегляди”, – заявив він.


Фото з відкритих джерел

Шевченко додав, що вже зараз Україні слід “сідати за стіл переговорів” з МВФ та обговорювати базові підходи та принципи, на яких будуватимуться економічні зміни в наступні 3-5 років.

Голова Нацбанку зазначив, що для України надзвичайно важливо продовжити співпрацю з МВФ, а також висловив сподівання що рішення Виконавчої Ради МВФ буде прийнято впродовж першого тижня листопада.

Новини за темою: Шмигаль: Україна очікує 750 млн доларів другого траншу МВФ наприкінці листопада

******

Нагадаємо, що МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на суму близько 5 млрд дол. із негайним виділенням 2,1 млрд дол. першого траншу. Віртуальна місія щодо першого перегляду програми stand-by закінчилася у середині лютого без рекомендації про виділення другого траншу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/spivpratsia_z_mvf_shcho_vidomo_pro_robotu_misii_v_ukraini_ta_na_shcho_rozrakhovuie_kyiv_1013593

Залишити відповідь