20.10.2021

Скільки втратить українська економіка у разі локдауну: НБУ оприлюднив прогноз

Голова Нацбанку Кирило Шевченко
Сайт Кирила Шевченка

Україна може втратити від 0,4 до 0,6% зростання ВВП

Якщо в Україні запровадять нові обмеження карантину, економіка може втратити від 0,4 до 0,6% зростання ВВП. Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко в інтерв’ю для LB.uа.

За його словами, ризики запровадження локдауну через нові штами коронавірусу залишаються, але вони не критичні.

Глава НБУ пояснив, що вплив на ВВП залежатиме від формату запровадження карантинних обмежень, тобто наскільки вони будуть суворими.

Як відомо, третина малого бізнесу наразі не змогла відновити докарантинний рівень доходів. Однак 48% частково це вдалось.

Крім того, 17% повідомили, що декілька хвиль карантинних обмежень ніяк не вплинули на їх фінансові показники, а 7% навіть збільшили прибутки.

Новини за темою: Влада введе черговий локдаун в Україні, щоб показати свою силу, – експерт

Нагадаємо, що раніше Національний банк України порахував ймовірні економічні втрати у разі введення локдауну на території держави через стрімке поширення штаму коронавірусу “Дельта”. За його підрахунками річний ВВП країни може скоротитися на 0,6%, якщо обмеження триватимуть місяць.

Також міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко оцінив можливість введення локдауну в країні та сказав, що про це мова наразі не йде.

За його словами, говорити про те, що країна наближається до червоного рівня – зарано.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/skilky_vtratyt_ukrainska_ekonomika_u_razi_lokdaunu_nbu_opryliudnyv_prohnoz_1013813

Залишити відповідь