Сб. Чер 12th, 2021

Скасування ВЕЗ «Крим»: що зміниться для громадян України і їхнього бізнесу

У цьому випуску говоримо про зареєстрований 18 травня у Верховній Раді законопроєкт про скасування закону «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», ініційований народним депутатом Рустемом Умєровим і підтриманий представниками фракцій «ГОЛОС», «Слуга народу» і «Європейська солідарність».

Центр журналістських розслідувань присвятив багато розслідувань, статей, новин необхідності скасування закону про вільну економічну зону «Крим», який дискримінував громадян України, що мешкають у Криму і Севастополі, наділивши їх статусом нерезидента, тобто, по суті іноземця, позбавив прав і наділив принизливими обмеженнями: від перетину адмінмежі з Кримом, до облаштування переселенців на вільній території.

З іншого боку, завдяки цьому закону українські олігархи змогли продовжити свій бізнес на півострові, чим дуже допомогли російським окупантам утримувати Крим: Москва не особливо переймалась, чим годувати зростаючу армію військових і чиновників – українські фури гнали їм харчі і все необхідне, поки Росія облаштовувала на півострові гігантську військову базу. Фури зупинила Громадянська блокада, але підприємства українських бізнесменів і політиків продовжують поповнювати бюджети окупантів.

Але важливо не тільки скасувати цей ганебний закон – важливо внести у законодавство норми, які поновлять порушені ним права громадян, які нарешті врегулюють економічні відносини з тимчасово окупованою територією і підсилять кримські санкції західних партнерів, дію яких режим ВЕЗ підривав. Але напочатку нагадаємо хронологію прийняття і спроб скасування ВЕЗ «Крим» у сюжеті ЦЖР.

Про скасування закону про ВЕЗ «Крим» і прийняття натомість змін до законів, які відновлять українським громадянам з Криму порушені права і врегулюють економічні відносини з ТОТ говоримо з експертами Ольгою КУРИШКО, координаторкою і юристкою ГО «КримSOS» та Андрієм КЛИМЕНКОМ, керівником Інституту Чорноморських стратегічних досліджень.

***

Відеоблог кореспондента ЦЖР Микити Панасенка із черговою розвідкою використання коштів бюджетної програми на компенсацію майна, зруйнованого чи пошкодженого внаслідок збройної агресії Росії проти України.

***************************************************************
Інформаційна агенція Центр журналістських розслідувань – член Глобальної мережі журналістів-розслідувачів (GJIN). Агенція заснована у 2008 році. Аналітика, розслідування та новини про корупцію, Крим, Донбас і південь України:

***************************************************************

▪Сайт: https://investigator.org.ua
▪YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCG10-zIqLSWwDYnaESCOVNA/featured?fbclid=IwAR3IHpt4SQXvb_Xq3i_WnHfCbdoiyuqWqg785MTfoaBTcvpM1qCrHY0c_sA
▪Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/
▪Telegram: https://t.me/investigatorua
▪Twitter: https://bitly.su/Evy2R

Повідомити про корупцію, розкрадання чи будь-яке інше порушення закону – пишіть на editor.investigator.org.ua

Якщо ви вважаєте нашу роботу важливою, підтримайте нас фінансово➡️ https://investigator.org.ua/ua/donation/?fbclid=IwAR3jS-sohIzRRBK2oK6ohp3ogkuOKBaRFKaNOLcbKW75HAh8gxbAlhmuxQE

***************************************************************

Підписуйтесь на канал. https://www.youtube.com/channel/UCG10-zIqLSWwDYnaESCOVNA/featured?fbclid=IwAR3IHpt4SQXvb_Xq3i_WnHfCbdoiyuqWqg785MTfoaBTcvpM1qCrHY0c_sA

Посилання на відео: https://youtu.be/KH7Dulc3y3I

А також: Центр журналістських розслідувань, editor.investigator, ЦЖР, розслідування, журналістські розслідування, Українські журналістські розслідування, Кримський центр,

Залишити відповідь